Тра 07


European heritage days, або Дні європейської спадщини, проходять щороку у вересні по всій Європі. Це день, коли маловідомі закриті споруди відкривають свої двері для відвідувачів, щоби розповісти таємниці, приховані за їхніми фасадами.
Традиція святкування Днів європейської спадщини офіційно започаткована у 1991 році Радою Європи, а з 1999 року проводиться під спільним патронатом Ради Європи та Європейської Комісії і покликана привернути увагу до культурної спадщини та її ролі у розвитку сучасного суспільства.
Близько 50 європейських країн, що приєдналися до Європейської культурної конвенції, святкують Дні європейської спадщини.
Ідея святкування Днів європейської спадщини належить колишньому міністру культури Франції Джеку Лангу. У 1984 році за його ініціативою були організовані Дні відкритих дверей у Франції, які пройшли під гаслом «Культурній спадщині – нове життя». Експериментальний проект набув такого неймовірного резонансу, що наступного року ця ініціатива була затверджена на конференції Ради Європи.
Усі заходи в рамках Днів європейської спадщини є безкоштовними і базуються на ініціативі людей, яким небайдужа історія їхнього міста.
У цьому році висловили свою готовність підтримати концепцію проведення Днів європейської спадщини в Україні такі області, як: Вінницька, Волинська, Житомирська, Запорізька, Івано-Франківська, Кіровоградська, Київська, Львівська, Одеська, Рівненська, Тернопільська, Херсонська та Чернівецька.

автор: admin

Залиште свій коментар:

Вы должны войти, чтобы оставлять комментарии.