Кві 24

imagesРозуміємо, що знову на дворі весна, і, незважаючи на турботи, проблеми і безліч невирішених питань у кожного з нас, прокидається бажання щось покращити, змінити, відродити і створити.

Наведення порядку на наших подвір’ях не означає – винести сміття за ворота на вулицю, найближче урочище або спалити його із залишками сухої рослинності.

Ми повинні глибоко усвідомити, що спалювання сміття негативно впливає на стан навколишнього середовища і загрожує здоров’ю людей.

Дим від горіння сухої трави і листя містить усі отруйні речовини, що їх вбирає у себе трава і листя: сполуки свинцю, ртуті та інших важких металів. Густий чорний дим від тління одноразового посуду, пакетів, упакувань містить канцерогенні речовини – виділяє канцерогенну сажу й окиси сірки, що викликають респіраторні захворювання. Обрізки лінолеуму, шкірозамінників, пластмасові дитячі іграшки, відра і т.п. виділяють при згорянні більше 75 потенційно небезпечних речовин. Уламки меблів, старих дерев’яних конструкцій просякнуті консервантом пентахлорфенолом, оброблені лаками або пофарбовані олійними фарбами, що містять свинець. Під час згорання 1 тони рослинних залишків у повітря вивільняється більше 9 кг мікрочасток диму. До їх складу входять пил, окис азоту, вуглекислий газ, важкі метали тощо.

Сміття, що тліє без доступу кисню, виділяє одні з найбільш отруйних для людини речовин – бензопрен, діоксини, які знижують імунітет людини, посилюють перебіг хронічних і серцево-судинних захворювань, вражають дихальні шляхи, сприяють розвитку онкологічних та алергічних захворювань. Особливо це відчувають люди, які хворіють бронхітом, бронхіальною астмою, ринітом чи тонзилітом. Одним з раціональних методів утилізації трав’яних залишків є компостування, тобто утворення компосту, який може бути використаний у якості добрива. Крім того, згідно чинного законодавства за спалювання сміття передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу, а при знищенні або пошкодженні об’єктів рослинного світу порушник може нести і кримінальну відповідальність.

Наш спільний громадянський обов’язок – шанобливо ставитися до природи. Не завдавайте шкоди здоров’ю людей і навколишньому середовищу!

Лише неухильне дотримання вимог пожежної безпеки в лісах, на луках, парках і скверах допоможе не допустити виникнення пожеж.

При пожежі дзвоніть на номер 101!

 

Завідувач навчально – консультаційного пункту

у м. Кам’янець-Подільський

НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області                                       Віктор Клюс

 

автор: admin

Комментарии закрыты.