Сер 12

unnamedНовий підхід до забезпечення технічними засобами реабілітації дітей з інвалідністю отримав високу оцінку їх батьків. Самостійний вибір засобу реабілітації, отримання його в чітко встановлений термін, забезпечення соціального супроводу дитини, що користується технічним засобом реабілітації, можливість отримання компенсації за самостійно придбаний виріб – суттєві переваги нового підходу.

До технічних засобів реабілітації, якими забезпечуються діти з інвалідністю відносяться:
✔протезно-ортопедичні вироби (системи ортезів на хребет, системи ортезів на верхні та нижні кінцівки, система протезів верхніх та нижніх кінцівок, ортопедичне взуття);
✔ спеціальні засоби для самообслуговування та догляду (захисні засоби, що одягаються на тіло, допоміжні засоби для особистої гігієни);
✔ допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому (палиці, милиці, ходунки, кошики для переносу підйомники);

✔ оснащення (перила, поручні, брусся, руків’я);

✔ крісла колісні;

✔ меблі та оснащення (столи, меблі для сидіння, ліжка, матраци протипролежневі, стінки шведські, вертикалізатори);

✔ спеціальні засоби для спілкування та обміну інформацією (аудіоплеєри, диктофони, годинники, мобільні телефони для письмового спілкування).
Для того, щоб отримати технічний засіб реабілітації, дитина з інвалідністю обов’язково повинна перебувати на обліку в управлінні соціального захисту населення за місцем реєстрації/проживання.

Для взяття на облік на безоплатне забезпечення технічними засобами реабілітації законний представник дитини з інвалідністю звертається із заявою до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації чи фактичного проживання з заявою. Важливо зазначити, якщо до органу соціального захисту населення із заявою звертається законний представник особи з інвалідністю, йому потрібно надати документи, що підтверджують його особу та повноваження.

До заяви додаються наступні документи: 
✔паспорт або свідоцтво про народження (для дітей віком до 14 років);
✔ висновок лікарсько-консультативної комісії (ЛКК);

✔ індивідуальна програма реабілітації, в якій зазначаються показання для забезпечення технічним засобом реабілітації;

✔ копія реєстраційного номера облікової картки платника податків;

✔ довідка про реєстрацію місця проживання для дітей, у тому числі дітей з інвалідністю, віком до 16 років.
Зверніть увагу, що для забезпечення кріслами колісними з електроприводом до управління соціального захисту населення подається медичний висновок МСЕК.

Управління соціального захисту населення на підставі зазначених вище документів формує особову справу дитини з інвалідністю та видає направлення на забезпечення технічними засобами реабілітації. Отримавши направлення, законному представнику дитини з інвалідністю потрібно самостійно обрати виробника та модель необхідного його дитині засобу реабілітації з електронного каталогу-класифікатору технічних та інших засобів реабілітації, який він може переглянути в управлінні соціального захисту населення або на сайті Міністерства соціальної політики України за посиланням:http://dunrda.gov.ua/959627/DhZAREVeTEpHQRVPWkVESlBfRk9HAE1TDVlNAw9MSRsHAFFORgEADVVYDBhWG0ABX15ZAloPC10LGk0HTFEIEg4LWV0bHgIWX1QDDF4bRgFWUlkNWxUDUwteFBURXQUAEBZbQEQFDRZAWRAVWFsaDENdXA==/
Визначившись з вибором ТЗР законний представник дитини з інвалідністю звертається до підприємства-виробника, надавши направлення (оригінал), раніше видане управлінням соціального захисту населення та зазначивши обраний виріб. Після обрання особою з інвалідністю підприємства-виробника та моделі необхідного виробу, підприємство в Централізованому банку даних з проблем інвалідності формує попереднє замовлення на виготовлення технічного засобу реабілітації.
Забезпечення дитини з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації (крім протезів верхніх та нижніх кінцівок, ортезів шарнірних нижніх кінцівок та крісел колісних), надання послуг післягарантійного ремонту технічних та інших засобів реабілітації, надання реабілітаційних послуг здійснюється згідно з договорами, укладеними органом соціального захисту населення з підприємством.
✔ Забезпечення дитини з інвалідністю протезами верхніх та нижніх кінцівок, ортезами шарнірними нижніх кінцівок та кріслами колісними здійснюється згідно з договорами, укладеними органом соціального захисту населення з підприємством та законним представником дитини з інвалідністю.

            Через 40 робочих днів, рахуючи від дати укладення договору, дитина з інвалідністю гарантовано отримає замовлений засіб реабілітації абсолютно безкоштовно.

За більш детальними роз’ясненнями щодо забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації можна звернутися за контактним номером телефону відділу соціального обслуговування населення та координації суб’єктів, що надають соціальні послуги Управління – (03858) 3 32 78

 

 

автор: admin

Комментарии закрыты.