Кві 12

112 квітня 2019 року відбулося засідання громадської спілки “Асоціація розвитку села”. У засіданні взяли участь голова райдержадміністрації Олександр Бернашевський, начальник управляння агропромислового розвитку райдержадміністрації Володимир Шурипа, представники фермерських господарств та сільськогосподарських товариств – члени громадської спілки. Засідання проходило під головуванням голови громадської спілки “Асоціація розвитку села” Юрія Кучерявого.

2В ході засідання було обговорено два важливих питання щодо: концептуальних положень обігу земель сільськогосподарського призначення та введення в дію Хмельницького обласного міжгосподарського санаторію «Україна».3

Стосовно першого питання Юрій Володимирович зазначив, що 10 квітня відбувся Всеукраїнський земельний форум на якому презентували основні положення земельної концепції, яка ляже в основу законопроекту про обіг земель сільськогосподарського призначення. У концепції пропонується вирішення питання обмеження щодо площі земель с/г призначення, які можуть перебувати у власності фізичних та юридичних осіб. Згідно із концепцією, було запропоновано 4 варіанти відкриття ринку землі в Україні:4

Варіант № 1: Поетапне відкриття ринку земель. Перші 3 роки — лише громадяни України до 20 та 200 га, наступні 4 роки — юридичні особи із обмеженням площі до 500 га, у подальшому — юридичні особи із обмеженням площі до 20 тис. га.

Варіант № 2: Одночасне відкриття ринку земель. Одночасне відкриття ринку для громадян України та юридичних осіб із обмеженням площі для громадян та юридичних осіб до200 га.

Варіант № 3: Поетапне одночасне відкриття ринку земель. Перші 3 роки — одночасне відкриття ринку для громадян України до 20 та 200 га, та юридичних осіб із обмеженням площі — до 500 га із четвертого року обмеження площі для юридичних осіб до 20 тис. га.

Варіант № 4: Одночасне відкриття ринку земель. Одночасне відкриття ринку для громадян України та юридичних осіб — сільськогосподарських виробників, які засновані громадянами України, максимальна площа земель у власності фізичних та юридичних осіб обмежується лише антимонопольними вимогами.5

Голова Дунаєвецької райдержадміністрації Олександр Бернашевський зазначив, що необхідно спільними зусиллями органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадської спілки «Асоціація розвитку села» та аграріїв району сформулювати та надати конкретні пропозиції щодо відкриття ринку землі в Україні та подати їх на розгляд до облдержадміністрації.

автор: admin

Комментарии закрыты.