Гру 01

Голозубинец_кий_парк_1

Голозубинецький паркпарк-пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення в Україні. Розташований на південному сході села Голозубинці Дунаєвецького району Хмельницької області.

Парк розташований частково на схилі, частково – на березі річки Студениці. На території парку міститься багато кам’яних порід. Є каміння різних розмірів та скелі. Рельєф парку вплинув на принципи його формування. На протилежному боці яру річки Студениці розташовується густий ліс. На плескатому схилі є зелені галявини. При створенні парку були використанні різноманітні прийоми ландшафтного стилю. По різним сторонам паркових алей та доріжок зростає липа європейська, ясен звичайний та гіркокаштан звичайний. Діаметр їхніх стовбурів понад 1 метр. Створена вікова алея сосни чорної. Кількість порід дерев, що зростають у парку, перевищує три десятки. Біля парку розташовується сад з плодовими деревами та кущами. Зростають різні сорти груш, слив, черешень, малини, кизилу, аґрусу, яблуні, смородини чорної, смородини червоної та вишні. На схилі парку зростає тсуга канадська. Її висота 18 метрів, діаметр стовбура 51,9 сантиметрів. Збереженні двоє в’їзних воріт та мур, одні з воріт – функціонують.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

З 1960-х років на території парку була розташована протитуберкульозна лікарня, яка функціонує і у XXI столітті. Будівлю використовують як житлові приміщення, якими користуються працівники лікарні. Підвали, що мають декоративне оформлення та склади, використовуються за призначенням.

Голозубинец_кий_парк_3

автор: admin

Комментарии закрыты.