Бер 19

Без названияКам`янець-Подільською місцевою прокуратурою за результатами опрацювання інформації Управління соціального захисту населення Дунаєвецької райдержадміністрації щодо законності використання бюджетних коштів, виділених на виплату державних соціальних допомог, виявлено численні порушення.

Встановлено, що у січні 2018 року жителька одного з  сіл Дунаєвецького району звернулась із заявою до Управління соціального захисту населення Дунаєвецької райдержадміністрації про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та державної допомоги сім`ям з дітьми, а також заповненою декларацією про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, у якій умисно зазначила завідомо неправдиві відомості щодо джерела доходів, зокрема, приховавши, що починаючи з вересня 2017 року вона працювала на підприємстві та щомісячно отримувала заробітну плату згідно штатного розпису.

На підставі поданої заяви та декларації, шляхом обману працівників Управлінням соціального захисту населення Дунаєвецької райдержадміністрації, 04 січня 2018 прийнято рішення про призначення особі державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям та продовжено виплату щомісячних компенсаційних виплат особі, яка здійснює догляд за інвалідом І групи або особою, яка досягла 80 років, внаслідок чого вищезгадана громадянка незаконно отримала грошові кошти допомоги в сумі близько 11 тисяч гривень.

У разі декларування вказаного виду доходу у вигляді заробітної плати, громадянка не мала б права на отримання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям, а також не мала б права перебувати на обліку, як особа, яка здійснює догляд за особою, яка досягла 80 років, та не мала б права на отримання щомісячних компенсаційних виплат особі, яка здійснює догляд за інвалідом І групи або особою, яка досягла 80 років.

За вказаним фактом слідчим відділенням Дунаєвецького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області проведено досудове розслідування, за результатами чого місцевою прокуратурою відносно вищевказаної особи до суду скеровано обвинувальний акт за ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).

Крім того, за аналогічним фактом, жителю одного з сіл Дунаєвецького району здійснено надмірну виплату коштів державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, якими він заволодів шляхом обману, чим завдав шкоди державі в особі Управління соціального захисту населення Дунаєвецької райдержадміністрації на загальну суму близько 21 тисячі гривень. Обвинувальний акт за ч. 1 ст.190 Кримінального кодексу України (шахрайство) відносно громадянина скеровано до суду. Місцевою прокуратурою готується позовна заява про стягнення із вказаної особи надмірно виплачених коштів в дохід держави.

Таким чином, за результатами судового розгляду вищевказаним особам загрожує покарання у виді штрафу до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк до двохсот сорока годин, або виправні роботи на строк до двох років, або обмеження волі на строк до трьох років.

 

За матеріалами Кам`янець-Подільської місцевої прокуратури

автор: admin

Комментарии закрыты.