Бер 24

захист Управлінням соціального захисту населення районної державної адміністрації вживаються усі необхідні заходи для забезпечення виплати соціальних допомог, компенсацій, субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі на період карантину у плановому режимі.

В районі забезпечено своєчасну виплату державних соціальних допомог: сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, особам з інвалідністю з дитинства, дітям з інвалідністю; тимчасової державної допомоги дітям; допомога по догляду за особами з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу; допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, в тому числі на догляд; щомісячної компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, а також за особою, яка досягла 80-річного віку; тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату; відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня”; допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях, допомога на дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом “гроші ходять за дитиною” за березень 2020 року.

Зокрема, за березень поточного року виплачено державних допомог на суму 10 380,7 тис.гривень.

Крім того, в районі забезпечено виплату пільг та субсидій на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій готівковій формі за лютий 2020 року на загальну суму 7 551,4 тис.гривень.

Кошти для проведення оплати житлово-комунальних послуг у безготівковій формі перераховані АТ «Державним ощадним банком України» на рахунки організацій – надавачів послуг після 18 березня 2020 року.

Під дію програми житлових субсидій та пільг з оплати житлово-комунальних послуг у лютому 2020 року в районі підпадає 9891 сім’я.
Одночасно повідомляємо, що 17 березня 2020 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню короновірусної хвороби (СОVID-19)».

Вказаним законом визначено, що з дня оголошення карантину зупиняється перебіг строків звернення за отриманням адміністративних та інших послуг та строків надання цих послуг, визначених законом. Від дня припинення карантину перебіг цих строків продовжується з урахуванням часу, що минув до його зупинення.
Тобто, термін подачі документів на призначення державних соціальних гарантій з березня 2020 року продовжується від дня припинення карантину на строк його встановлення, а саме до 26 квітня 2020 року. Тому звертатися до управління соціального захисту населення в період карантину не потрібно.
Сім’ї, яким необхідно подати у березні поточного року заяву з відповідним пакетом документів для призначення державних соціальних допомог, зможуть реалізувати таке право після закінчення карантину до 26 квітня. В такому разі державні соціальні гарантії будуть призначені з березня поточного року.

Звертаємо увагу, що заява про призначення державної допомоги при народженні дитини, а також заява про призначення житлової субсидії разом з декларацією про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, можливо подати в електронній формі з використанням кваліфікованого електронного підпису через офіційний веб-сайт Міністерства соціальної політики України (допомога при народженні дитини – https://e-services.msp.gov.ua житлова субсидія – https://subsidii.mlsp.gov.ua .      Заява про призначення житлової субсидії разом з декларацією також можуть бути надіслані поштою на адресу управління соціального захисту населення: вул Красінських, 7, м.Дунаївці, 32400.

 

 

За інформацією управління соціального

захисту населення райдержадміністрації

 

 

 

автор: admin

Комментарии закрыты.