Бер 19

надання статусуЗ метою фіксування відповідними органами факту, що, дитина постраждала саме від воєнних дій та збройних конфліктів Постановою КМУ від 05 квітня 2017 року № 268 (із змінами, внесеними Постановою КМУ № 301 від 11 квітня 2018 року та Постановою КМУ №436 від 22 травня 2019 року) затверджено Порядок надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, яким керуються органи опіки та піклування у всіх регіонах України, окрім території Криму та тимчасово непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей.

 

Хто має право на отримання статусу дитини, яка постраждала від воєнних дій та збройних конфліктів?

Відповідно до п.3 Постанови, право на отримання статусу має дитина, а також особа, яка під час здійснення антитерористичної операції і заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях не досягла 18 років (повноліття), які внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів:

1) отримали поранення, контузію, каліцтво;

2) зазнали фізичного, сексуального насильства;

3) були викрадені або незаконно вивезені за межі України;

4) залучалися до участі у діях воєнізованих чи збройних формувань;

5) незаконно утримувалися, у тому числі в полоні;

6) зазнали психологічного насильства.

 

Які документи потрібно надавати для отримання статусу?

 

Перелік документів встановлено п.6 зазначеної Постанови. Відповідно до нього, заявник подає до Служби у справах дітей за місцем проживання/перебування дитини заяву про надання статусу і засвідчені в установленому порядку копії таких документів:

  • свідоцтво про народження дитини або інший документ, що посвідчує особу дитини;
  • документ, що посвідчує особу заявника;
  • документ, що підтверджує повноваження законного представника дитини (якщо дитина постійно проживає/перебуває у закладі охорони здоров’я, закладі освіти або іншому дитячому закладі – документи, що підтверджують факт перебування дитини в такому закладі) або родинні стосунки між дитиною та заявником;
  • довідку про взяття дитини на облік як внутрішньо переміщеної особи або документ, що підтверджує проживання/перебування дитини в населеному пункті, на території якого здійснювалася антитерористична операція і заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.

 

Що ж робити, якщо відомості про реєстрацію місця проживання/перебування дитини відсутні?

 

Доказами підтвердження можуть бути відомості Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, документи про право власності батьків або дитини на рухоме чи нерухоме майно, свідоцтво про базову загальну середню освіту або атестат про повну загальну середню освіту, документ про професійно-технічну освіту, або табель успішності чи учнівський квиток, або медичні документи, або свідоцтво про народження дитини.

 

Хто має право звертатися в інтересах дитини?

 

Право на звернення мають законний представник дитини або у разі, коли дитина переміщується без супроводження батьків або осіб, які їх замінюють, її родичі (баба, дід, прабаба, прадід, тітка, дядько, повнолітні брат або сестра), вітчим, мачуха, представник органу опіки та піклування або дитина, якій виповнилося 14 років та  подають  до служби у справах дітей заяву про надання статусу і копії документів засвідчені в установленому порядку.

 

Для отримання рішення про надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, внутрішньо переміщеним особам, які проживають на території Дунаєвецького районну необхідно звертатися з пакетом відповідних документів до служби у справах дітей Дунаєвецької районної державної адміністрації  (м.Дунаївці вул. Горького, буд.8, тел. (03858) 33418).

 

За інформацією служби у справах дітей

Дунаєвецької районної державної адміністрації

 

автор: admin

Комментарии закрыты.