Лип 20

ПАТ «Укрзалізниця» – це основа логістичного потенціалу країни, і призначена наглядова рада компанії має перетворити громіздкий державний холдинг у потужну і модернізовану структуру. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з членами наглядової ради «Укрзалізниці».

Призначення наглядової ради «Укрзалізниці» стало черговим прикладом обрання досвідченого менеджменту у велику державну компанію, яка має перетворитися з компанії-боржника в компанію-мільярдера, одного з найпотужніших гравців транспортного ринку регіону.

«Ключовий пріоритет Уряду – економічне зростання більше 5%. Логістика та спроможність «Укрзалізниці» впливають на ці цілі», – сказав Володимир Гройсман.

За словами Глави Уряду, головне завдання менеджменту держкомпанії – впроваджувати високі прозорі стандарти корпоративного управління, повна нетерпимість до корупції, а також розробка і запровадження чіткої корпоративної стратегії. «Потрібна модернізація локомотивів, рухомого складу, модернізація для комфортних перевезень українських громадян. Підкреслюю, ми будемо підтримувати і менеджмент компанії, і наглядову раду для досягнення цих цілей. Ваші професійні якості, репутація будуть основою для позитивних змін, – додав Володимир Гройсман. – Проблеми в роботі «Укрзалізниці» зменшує наш ВВП. А це робочі місця, податки. Потрібно, аби компанія працювала. Успішність стане прикладом для інших підприємств».

Довідково 

Кабінет Міністрів України, на засіданні 20 червня, затвердив кандидатури членів Наглядової ради ПАТ «Укрзалізниця», які були відібрані Комітетом з призначення керівників особливо важливих для економіки підприємств. Заявки на конкурс подали багато управлінців із США, Німеччини, Франції, Швейцарії, Австрії, Литви та України. Комітет у першу чергу розглядав кандидатури осіб, які досягли значного зростання виробничих та економічних показників підприємств та організацій, в яких вони працювали.

У результаті до складу Наглядової ради «Укрзалізниці» в якості незалежних членів увійшли: Андерс Ослунд – старший член Атлантичної ради США та член ради East Capital, з багаторічним досвідом роботи головою правління Bank of Finland Inst. of Transition, який також є професором Школи дипломатичної служби Едмунда А. Волша; Шевкі Аджунер – відомий європейський фінансист з багаторічним досвідом управління у різних сферах, який протягом останніх п’яти років очолював представництво ЄБРР в Україні; Крістіан Кун – один з найкращих європейських управлінців у сфері інфраструктури та залізничного транспорту, який є членом Наглядової ради Литовських залізниць, членом Ради директорів Казахстанської залізниці; Матьє Андреас, відомий у ЄС управлінець з багаторічним досвідом роботи на посадах віце-президента, фінансового директора, старшого радника в одній з найпотужніших нафтових компаній Європи – OMV AG (Австрія).

Практика залучення незалежних членів у наглядові ради державних підприємств – є загальноприйнятою практикою передових європейських країн та країн Північної Америки і базується на принципах Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

Представниками держави в наглядовій раді «Укрзалізниці» затверджені Даніель Білак – директор Офісу із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest, Іван Юрик – фахівець з багаторічним досвідом проектного менеджменту інвестиційних проектів, Костянтин Мар’євич – діючий керівник служби Віце-прем’єр-міністра України, член Наглядової ради ПАТ «Магістральні газопроводи України».

автор: admin

Комментарии закрыты.