Кві 11

20170411_094344_Richtone(HDR)З 1 квітня 2017 року в Україні стартувала Урядова програма «Доступні ліки». Програма передбачає забезпечення кожного громадянина України необхідними лікарськими засобами, які покращать якість його життя, зможуть запобігти виникненню ускладнень та передчасної смертності. Програма «Доступні ліки» надає можливість кожному українцю отримати БЕЗКОШТОВНО, або з незначною доплатою ліки за трьома категоріями: -серцево-судинні захворювання; – бронхіальна астма; – цукровий діабет 2 тип.

Міністерством охорони здоров’я 03.04.2017 року затверджений Реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає повному або частковому відшкодуванню та з 4.04.2017 року маємо можливість працювати з Реєстром . В Реєстрі зареєстровано 157 препаратів по 21 діючій речовині ( міжнародна непатентована назва), з них 16- серцево-судинні захворювання , 2-цукровий діабет ІІ типу, 3- бронхіальна астма.

Аптеки, які беруть участь в програмі «Доступні ліки» забезпечуються спеціальною наліпкою, щоб пацієнт бачив в яку аптеку звертатись з рецептом. Без рецепта отримати ліки за програмою «Доступні ліки» не можливо. Відпуск лікарських засобів здійснюється на підставі рецептів, виписаних закладами охорони здоров’я за місцем надання медичної допомоги пацієнту. Строк дії рецепта становить 30 календарних днів з моменту його виписки і отримати ліки можна буде в зручний для пацієнта день. Держава компенсує вартість лікарського засобу за найнижчою ціною, який подав заявку на участь в програмі «Доступні ліки». Саме такий препарат пацієнт отримує безкоштовно. Препарат, ціна на який не перевищує граничну оптово-відпускну ціну, пацієнт може отримати доплативши лише різницю між розміром відшкодування за упаковку та фактичною ціною препарата.

20170411_094306_Richtone(HDR)

11 квітня 2017 року під головуванням голови райдержадміністрації О.Бернашевського, за участю першого заступника голови райдержадміністрації Р.Смолінського, голови районної ради О.Михальської, заступника міського голови Н.Слюсарчик, начальника управління фінансів райдержадміністрації Н.Лук’янової, представників Дунаєвецької центральної районної лікарні, Центру первинної медико-санітарної допомоги, центральної районної аптеки № 1, відбулась нарада з питань впровадження в районі Урядової програми “Доступні ліки”.

За результатами наради окремим виконавцям дано відповідні доручення голови райдержадміністрації:

– взяти на контроль надходження коштів медичної субвенції для відшкодування лікарських засобів Урядової програми “Доступні ліки”;

20170411_093750_Richtone(HDR)

– з метою надання якісних медичних послуг забезпечити співпрацю комунальної установи Дунаєвецької районної ради “Дунаєвецька центральна районна лікарня” та комунального закладу Дунаєвецької міської ради “Центр первинної медико-санітарної допомоги”;

– з метою участі комунального підприємства “Центральна районна аптека № 1 Дунаєвецької районної ради” в Урядовій програмі “Доступні ліки” забезпечити наявність асортименту лікарських засобів, які підлягають повному або частковому відшкодуванню у необхідній кількості та відповідній вартості.

 

автор: admin

Оставьте свой отзыв

*