Жов 16

11 жовтня в Хмельницькому обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді відбулась ХІІ обласна дитяча науково-практична конференція для школярів та юннатів-гуртківців Хмельниччини, які виконують дитячі науково-дослідницькі роботи в галузі природничих наук, сільського і лісового господарства під керівництвом учителів, керівників гуртків, науковців та фахівців народного господарства.

Захід проведено відповідно до завдань Плану комплексних заходів з екологічної освіти і виховання та формування екологічної культури учнівської молоді навчальних закладів Хмельницької області на 2016-2020 роки з метою залучення обдарованої учнівської молоді до проведення експериментально-дослідницької роботи з різних напрямків природничих наук, сільського і лісового господарства, підтримки еколого-натуралістичної творчості неповнолітніх, підвищення ефективності і якості їх дитячого дослідництва й підготовки юних природолюбів до участі в конкурсах-захистах МАН України та усвідомленого вибору майбутньої професійної діяльності, удосконалення творчої співпраці з науковцями педагогів закладів загальної середньої та позашкільної освіти області.

У конференції приймали участь науковці Хмельницького національного університету – доктор сільськогосподарських наук, професор, завідувач кафедри екології Наталія Геннадіївна Міронова та її колеги – Сергій Миколайович Шевченко, кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри екології і Ольга Олексіївна Єфремова, кандидат технічних наук, доцент цієї ж кафедри та Алла Ярославівна Ганзюк, кандидат технічних наук, доцент кафедри хімії та хімічної інженерії. Від Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства – головний спеціаліст –  юрист-консульт Ярослав Юрійович Втерковський, а від Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА – начальник відділу організації виробництва, продукції рослинництва, механізації та земельних відносин Ванда Станіславівна Сердюк і її колега – головний спеціаліст цього відділу Валентина Леонідівна Лахмотова.

Загальну й позашкільну освіту представляли ряд керівників кращих учнівських лісництв, трудових аграрних об’єднань, профільних гуртків і кращі вчителі біології, хімії, географії зі шкіл Хмельниччини та педагогічні працівники ОЕНЦУМ. Організатори забезпечували кожному юному учаснику конференції можливість зробити власну наукову доповідь про проведені ним науково-дослідницьку роботу, використовуючи надані йому технічні засоби навчання хмельницьких натуралістів.

В ході конференції проводились презентації дитячих індивідуальних науково-дослідницьких експериментальних робіт в галузі екології, біології, біохімії, сільського і лісового господарства та засідання круглого столу, обговорення представлених школярами та юннатами робіт, обмін досвідом їх виконання та надання юним дослідникам природи кваліфікованих порад і консультацій місцевими науковцями, лісівниками, аграріями, педагогами.

Десятки юних експериментаторів і дослідників природи з різних ОТГ і міст області отримали змістовні роздаткові матеріали від натуралістів – організаторів конференції, науковців з Хмельницького, Любліна, Бидгоща, НПП «Мале Полісся» та лісівників, продемонстрували свій рівень підготовки і творчий підхід до виконання індивідуальної науково-дослідницької роботи, активно спілкувалися з науковцями та консультантами, дискутували, отримували від них зауваження, змістовні консультації, поради й настанови, обмінювались думками, враженнями і досвідом роботи.

Відповідно до підсумків конференції та з метою відзначення юних знавців і дослідників природи, хто переконливо довів, що вони були на конференції серед найкращих, стимулювання школярів і юннатів – активних учасників заходу до виконання науково-дослідницьких робіт під керівництвом науковців та провідних педагогів і фахівців народного господарства, Хмельницький обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді нагородив їх грамотами і цінними подарунками (науково-популярна література природничо-краєзнавчого змісту – ілюстровані книги  «Хмельниччина», «Ліси Хмельниччини», «Флора Хмельниччини» від їх видавця – ТзОВ «Поліграфіст»).

Грамотою Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді та навчальною книгою «Ліси Хмельниччини» за творчий підхід до виконання завдань дослідницько-натуралістичної роботи і змістовну презентацію її результатів на ХІІ обласній дитячій науково-практичній конференції юннатів Хмельниччини (секція сільського та лісового господарства) нагороджено Босенко Тетяну Вадимівну, ученицю 7 класу Радіснянської ЗОШ І-ІІІ ст. Красилівського району (тема робот: «Ефективність дубових насаджень на території села Радісне», керівник роботи Момот Олена Михайлівна, вчитель біології та географії Радіснянської ЗОШ І-ІІІ ст.).

Грамотою Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді і книгою «Хмельниччина» за творчий підхід до виконання завдань дослідницько-натуралістичної роботи та змістовну презентацію її результатів на ХІІ обласній дитячій науково-практичній конференції юннатів Хмельниччини (секція біології, екології та біохімії) нагороджено:

– Кирилюк Каріну Олександрівну, ученицю 10 класу Новолабунської ЗОШ І-ІІІ ст. Полонського району (тема роботи: «Проблема ожиріння та надлишкової ваги у дітей шкільного віку», керівник роботи: Демчук Катерина Іванівна, вчитель біології Новолабунської ЗОШ І-ІІІ ст.);

– Філюка Євгена Вікторовича, вихованця гуртка «Людина і довкілля» Шепетівського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді (тема роботи «Вивчення умов утримання та особливостей поведінки мурах виду Messor Structor в умовах формікарію», керівник роботи Філюк Олена Володимирівна, керівник гуртка «Людина і довкілля» МЦЕНТУМ).

У секції сільського та лісового господарства Грамотою нагороджено Стецюк Єлизавету Миколаївну, ученицю 10 класу Пліщинської ЗОШ І-ІІІ ст. Шепетівського району (тема робот: «Біоекологічні особливості та якісні характеристики дуба звичайного, сформованого в басейні річки Прип’ять», керівник роботи Зведенюк Микола Андрійович, вчитель хімії, керівник зразкового учнівського лісництва Пліщинської ЗОШ І-ІІІ ст.).

Грамотою Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді і навчальним посібником «Флора Хмельниччини» за творчий підхід до виконання завдань дослідницько-натуралістичної роботи та змістовну презентацію її результатів на ХІІ обласній дитячій науково-практичній конференції юннатів Хмельниччини (секція біології, екології та біохімії) нагороджено:

– Мідзяновського Ярослава Станіславовича, учня 9 класу Слобідко-Красилівської ЗОШ І-ІІІ ст. Красилівського району (тема роботи: «Мурашники на захисті лісу від шкідників», керівник роботи Поліщук Світлана Миколаївна, вчитель біології  Слобідко-Красилівської ЗОШ І-ІІІ ст.);

– Придворницьку Вікторію Сергіївну, ученицю 10 класу ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 м. Старокостянтинова (тема роботи «Аналіз якості питної води в криницях Старокостянтинівського району», керівник роботи Покотилюк Віта Василівна, вчитель біології ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 м. Старокостянтинова).

У секції сільського та лісового господарства – нагороджено Матковську Аліну Валеріївну, ученицю 8 класу Гусятинської ЗОШ І-ІІІ ст. Чемеровецького району (тема робот: «Визначення кислотності ґрунтів на присадибних ділянках села Гусятин», керівник роботи Гаврилюк Марія Михайлівна, вчитель біології Гусятинської ЗОШ І-ІІІ ст.).

Грамотою Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді за творчий підхід до виконання завдань дослідницько-натуралістичної роботи, змістовну презентацію її результатів та активну участь в обласній дитячій науково-практичній конференції юннатів Хмельниччини (секція біології, екології та біохімії) нагороджено учнів та гуртківців:

– Шевчук Діану Вікторівну, ученицю 9 класу Осламівської ЗОШ І-ІІІ ст. Віньковецького району (тема роботи «Дослідження впливу побутових відходів на живу природу», керівник роботи Мельник Любов Валеріївна, вчитель біології Осламівської ЗОШ І-ІІІ ст.);

– Тернавську Владиславу Олександрівну, ученицю 8 класу Чаньківської ЗОШ І-ІІІ ст. Дунаєвецького району (тема роботи: «Наукове обґрунтування створення орнітологічного заказника в урочищі Ядзвина», керівник роботи: Іванов Андрій Васильович, вчитель біології, керівник гуртка «Юні лісівники» Чаньківської ЗОШ І-ІІІ ст.);

– Дубину Олену Володимирівну, ученицю 11 класу Орининської ЗОШ І-ІІІ ст. Кам’янець-Подільського району (тема роботи: «Дослідження поширення амброзії полиновистої на території села Оринин», керівник роботи: Яцишина Олена Броніславівна, вчитель біології Орининської ЗОШ І-ІІІ ст.);

– Полянчук Ірину Валентинівну, ученицю 9 класу Веселівської ЗОШ І-ІІІ ст. Красилівського району (тема роботи: «Заповідними стежками Красилівщини», керівник роботи: Заєць Оксана Степанівна, вчитель біології та географії Веселівської ЗОШ І-ІІІ ст.);

– Краєвську Марину Сергіївну, ученицю 9-Б класу Красилівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 (тема роботи: «Видовий склад бджолиних родини Anthophoridae», керівник роботи: Шаховал Олександр Володимирович, вчитель біології Красилівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3);

– Сівака Тараса Руслановича, учня 9 класу Березівської ЗОШ І-ІІ ст. Новоушицького району (тема роботи: «Дослідження місць зростання виду Горицвіт весняний на околицях села Березівка», керівник роботи: Паламарчук Ольга Миколаївна, вчитель біології Березівської ЗОШ І-ІІ ст.);

– Старинець Олександру Олегівну, ученицю 6 класу Сахновецької ЗОШ І-ІІІ ст. Старокостянтинівської районної ради (тема роботи: «Поширення та охорона видів весняної авіафауни сіл Сахнівці та Красносілка Старокостянтинівського району», керівник роботи: Старинець Людмила Іванівна, вчитель біології Сахновецької ЗОШ І-ІІІ ст.);

– Пиріжок Анастасію Олексіївну, ученицю 10 класу Гвардійського НВК Хмельницького району (тема роботи: «Дослідження видового складу цвілевих грибів як забруднювача хлібобулочних виробів», керівник роботи: Косінська Олена Володимирівна, вчитель біології Гвардійського НВК);

– Іваніцьку Аліну Віленівну, ученицю 10 класу Кугаєвецької ЗОШ І-ІІІ ст. Чемеровецького району (тема роботи: «Визначення санітарно-гігієнічних показників питної води с. Кугаєвці Чемеровецького району», керівник роботи: Мартинова Інна Ігорівна, вчитель біології Кугаєвецької ЗОШ І-ІІІ ст.);

– Бернадіна Владислава Миколайовича, учня 7 класу Гуківського ліцею Чемеровецького району (тема роботи: «Дослідження іхтіофауни середньої річки Збруч в межах сіл Гуків-П’ятничани», керівник роботи: Лиськова Марія Йосипівна, вчитель біології та хімії Гуківського ліцею);

– Кронду Артема Андрійовича та Танасова Владислава, вихованців гуртка «Людина і довкілля» Кам’янець-Подільського позашкільного навчально-виховного об’єднання (тема роботи: «Забруднення атмосферного повітря вихлопними газами», керівник роботи: Гільфанова Наталя Артемівна, керівник гуртка «Людина і довкілля» Кам’янець-Подільського ПНВО);

– Чернишеву Аліну Володимирівну, ученицю 11 класу ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 м. Нетішина (тема роботи: «Барвники у фруктовому та овочевому пюре», керівник роботи: Коритовська Юлія Анатоліївна, вчитель біології ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 м. Нетішина);

– Богомолова Олександра Сергійовича, вихованця гуртка «Юні овочівники» Кам’янець-Подільського позашкільного навчально-виховного об’єднання (тема роботи: «Ріст та розвиток розсади василька звичайного (Ocimum basilicum L.) в залежності від строків висіву насіння», керівник роботи Трояновська Оксана Миколаївна, керівник гуртка «Юні овочівники» Кам’янця-Подільського ПНВО)

– Ільчука Олександра Андрійовича, вихованця гуртка «Юні лісівники-дендрологи» Дитячо-юнацького центру туристичної та екологічної роботи Славутської міської ради (тема роботи: «Дослідження екологічного стану річки Утка», керівник роботи Захарчук Володимир Віталійович, керівник гуртка «Юні лісівники-дендрологи» ДЮЦТЕР Славутської міської ради);

– Назарець Анастасію Михайлівну, ученицю 11-А класу НВК № 4 м. Хмельницького (тема роботи «Альтернативні протиожеледні засоби», керівники роботи Біла Маріанна Сергіївна, вчитель хімії та Щур Оксана Миколаївна, вчитель хімії НВК № 4 м. Хмельницького);

– Возного Максима Юрійовича, учня 11-Б класу технологічного багатопрофільного ліцею з загальноосвітніми класами ім. Артема Мазура м. Хмельницького (тема роботи «Видалення фосфоровмісних речовин зі стічних вод», керівник роботи Зима Наталія Володимирівна, вчитель хімії ТБЛ ім. Артема Мазура м. Хмельницького).

У секції сільського та лісового господарства Грамотою нагороджено:

– Бичка Максима Володимировича, учня 10 кл. Малоборовицького ліцею Білогірського району (тема роботи «Вплив агрохімічних речовин на вирощування томатів», керівник роботи Мельник Тетяна Сергіївна, вчитель хімії Малоборовицького ліцею);

– Шевчук Богдану Олександрівну, ученицю 10 класу Росоловецького ліцею Красилівського району (тема роботи «Вплив типів вуликів на продуктивність медоносної бджоли», керівник роботи Миронюк Володимир Андрійович, вчитель біології та хімії Росоловецького ліцею);

– Глушковецьку Поліну Олександрівну,  ученицю 8 класу Чаньківської ЗОШ І-ІІІ ст. Дунаєвецького району (тема роботи: «Коручка пурпурова – окраса Чаньківського лісу», керівник роботи: Іванов Андрій Васильович, вчитель біології, керівник гуртка «Юні лісівники» Чаньківської ЗОШ І-ІІІ ст.);

– Поліщук Юлію Володимирівну, ученицю 11 класу Нетішинського НВК (тема роботи «Порівняльна оцінка методів боротьби з портулаком городнім», керівник роботи Смичок Ірина Юріївна, вчитель біології Нетішинського НВК);

– Коломієць Вікторію Андріївну, ученицю 10 класу Летичівського НВК № 2 (тема роботи «Раціональне використання лісу та методика відновлення лісових насаджень», керівник роботи Сеник Олена Віталіївна, вчитель біології Летичівського НВК № 2);

– Поліщука Павла Дмитровича, учня 11-а класу Староостропільського НВО Старокостянтинівської районної ради (тема роботи «Дослідження різних строків щеплення штамбових троянд», керівник роботи Чубенко Лариса Анатоліївна, вчитель біології Староостропільського НВО);

– Богачик Тетяну Сергіївну, ученицю 10 класу Кадиєвецької ЗОШ І-ІІІ ст. Кам’янець-Подільського району (тема роботи «Лісові мурашки та їх значення для лісу», керівник роботи Будник Світлана Дмитрівна, вчитель біології Кадиєвецької ЗОШ І-ІІІ ст.);

– Музичинського Максима Дмитровича, учня 9 класу Дунаєвецького НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія» (тема роботи «Сортовивчення картоплі», керівник роботи Чекман Марта Василівна, керівник гуртка «Юні натуралісти» Дунаєвецької станції юних натуралістів).

Ряд педагогів – наукових керівників кращих дитячих дослідницько-експериментальних робіт нагороджено Грамотою Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді:

– Момот Олену Михайлівну, вчителя біології та географії Радіснянської ЗОШ І-ІІІ ст. Красилівського району»;

– Демчук Катерину Іванівну, вчителя біології Новолабунської ЗОШ І-ІІІ ст. Полонського району;

– Філюк Олену Володимирівну, керівника гуртка «Людина і довкілля» Шепетівського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді;

– Зведенюка Миколу Андрійовича, вчителя хімії Пліщинської ЗОШ І-ІІІ ст. Шепетівського району;

– Поліщук Світлану Миколаївну, вчителя біології Слобідко-Красилівської ЗОШ І-ІІІ ст. Красилівського району;

– Покотилюк Віту Василівну, вчителя біології Старокостянтиновської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1;

– Гаврилюк Марію Михайлівну, вчителя біології Гусятинської ЗОШ І-ІІІ ст. Чемеровецького району;

– Мельник Любов Валеріївну, вчителя біології Осламівської ЗОШ І-ІІІ ст. Віньковецького району ;

– Іванова Андрія Васильовича, вчителя біології, керівника гуртка «Юні лісівники» Чаньківської ЗОШ І-ІІІ ст. Дунаєвецького району;

– Яцишину Олену Броніславівну, вчителя біології Орининської ЗОШ І-ІІІ ст. Кам’янець-Подільського району;

– Заєць Оксану Степанівну, вчителя біології та географії Веселівської ЗОШ І-ІІІ ст. Красилівського району;

– Шаховала Олександра Володимировича, вчителя біології Красилівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3;

– Паламарчук Ольгу Миколаївну, вчителя біології Березівської ЗОШ І-ІІІ ст. Новоушицького району;

– Старинець Людмилу Іванівну, вчителя біології Сахновецької ЗОШ І-ІІІ ст. Старокостянтинівської районної ради;

– Косінська Олена Володимирівна, вчитель біології Гвардійського НВК Хмельницького району;

– Мартинову Інну Ігорівну, вчителя біології Кугаєвецької ЗОШ І-ІІІ ст. Чемеровецького району;

– Лиськову Марію Йосипівну, вчителя біології та хімії Гуківського ліцею Чемеровецького району;

– Гільфанову Наталю Артемівну, керівника гуртка «Людина і довкілля» Кам’янця-Подільського позашкільного навчально-виховного об’єднання;

– Коритовську Юлію Анатоліївну, вчителя біології ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 м. Нетішина;

– Трояновську Оксану Миколаївну, керівника гуртка «Юні овочівники» Кам’янця-Подільського позашкільного навчально-виховного об’єднання;

– Захарчука Володимира Віталійовича, керівника гуртка «Юні лісівники-дендрологи» Дитячо-юнацького центру туристичної та екологічної роботи Славутської міської ради;

– Зиму Наталію Володимирівну, вчителя хімії Хмельницького технологічного багатопрофільного ліцею з загальноосвітніми класами ім. Артема Мазура;

– Мельник Тетяну Сергіївну, вчителя хімії Малоборовицького ліцею Білогірського району;

– Миронюка Володимира Андрійовича, вчителя біології та хімії Росоловецького ліцею Красилівського району;

– Смичок Ірину Юріївну, вчителя біології Нетішинського НВК;

– Сеник Олену Віталіївну, вчителя біології Летичівського НВК № 2;

– Чубенко Ларису Анатоліївну, вчителя біології Староостропільського НВО Старокостянтинівської районної ради;

– Будник Світлану Дмитрівну, вчителя біології Кадиєвецької ЗОШ І-ІІІ ст. Кам’янець-Подільського району;

– Чекман Марту Василівну, керівника гуртка «Юні натуралісти» Дунаєвецької станції юних натуралістів;

– Білу Маріанну Сергіївну, вчителя хімії Хмельницького НВК № 4;

– Щур Оксану Миколаївну, вчителя хімії Хмельницького НВК № 4.

Проведення науковцями, учителями та натуралістами Хмельницького ОЕНЦУМ ХІІ обласної дитячої науково-практичної конференції у черговий раз засвідчило важливість і потребу кваліфікованої підтримки обдарованих учнів-природолюбів, задоволення їх прагнення виконувати творчі експериментально-дослідницькі роботи під керівництвом учителів, науковців та досвідчених фахівців народного господарства, здобувати нові якісні знання, навички і уміння та отримувати визнання результатів своєї індивідуальної творчої дослідницько-експериментальної діяльності, котра у майбутньому зможе зіграти для них визначальну роль у виборі професії.

За матеріалами Хмельницького ОЕНЦУМ.

 

 

автор: admin

Комментарии закрыты.