Січ 03

З 2 січня розпочався новий навчальний рік у системі цивільного захисту, який буде тривати до 30 листопада 2018 року.

Основним Законом України який регламентує організацію цивільного захисту населення від наслідків надзвичайних ситуацій є Кодекс цивільного захисту України, який прийнятий 2 жовтня 2012 року. Однією із задач цивільного захисту є навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях.

Так згідно з Кодексом навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях здійснюється:

1) за місцем роботи – працюючого населення;

2) за місцем навчання – дітей дошкільного віку, учнів та студентів;

3) за місцем проживання – непрацюючого населення.

Навчання осіб керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, здійснюється шляхом проведення функціонального навчання та практичної підготовки.

Функціональне навчання – це навчання осіб, які за класифікацією професій належать до керівників, професіоналів і фахівців, з метою набуття та систематичного оновлення спеціальних знань, умінь і навичок з питань цивільного захисту.

Практична підготовка – це спеціальні об’єктові навчання і тренування з питань цивільного захисту, що проводяться суб’єктами господарювання відповідно до планів реагування на надзвичайні ситуації, планів локалізації і ліквідації наслідків аварій на об’єктах підвищеної небезпеки та планів цивільного захисту на особливий період, затверджених в установленому законодавством порядку.

Особи керівного складу та фахівці органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, у перший рік призначення на посаду і періодично один раз на три – п’ять років зобов’язані проходити функціональне навчання у Навчально – методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області та навчально-консультаційному пункті у місті Кам’янець – Подільському НМЦ ЦЗ та БЖД Хмельницької області.

Якщо раніше навчання для суб’єктів господарювання проводилося безкоштовно, за рахунок коштів державного бюджету, то тепер згідно пункту 19 Постанови Кабінету Міністрів України № 819 від 23 жовтня 2013 року , “Про затвердження Порядку проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту” – функціональне навчання суб’єктів господарювання проводиться за контрактом за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб.

Розпорядженням голови Хмельницької ОДА № 1183/2017-р від 20.11.2017 року “Про навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту у Навчально – методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області у 2018 році” спланована підготовка фахівців в НКП у наступні терміни:

 

п/п

Категорія слухачів

 

  Дунаєвецький район
1. Особи, які очолюють об’єктові формування цивільного захисту:
– радіаційного та хімічного спостереження березень 27-29
2. Керівники навчальних груп з підготовки працівників суб’єктів господарювання діям у НС травень 22-24
3. Особи, які призначені відповідальними (інструкторами) консультаційних пунктів з питань ЦЗ при органах місцевого самоврядування березень 20-22
Всього чол.. 35

 

Велике прохання до керівників суб’єктів господарювання забезпечити виконання даного розпорядження та своєчасно відправити своїх представників для проходження навчання за адресою, яку Вам вкаже завідуючий сектором НС РДА, гарантувавши своєчасну та повну оплату.

 

Завідувач навчально-консультаційного

пункту у місті Кам’янець – Подільському

Навчально – методичного центру

цивільного захисту та безпеки

життєдіяльності Хмельницької області                                     Василь Васильович Нікітін

автор: admin

Комментарии закрыты.