Лют 23

Яка ж багата рідна мова!

 Увесь чарівний світ у ній!

Вона барвиста і чудова,

І нищити її не смій!

З нагоди Міжнародного дня рідної мови 22 лютого 2016 року в міській бібліотеці було проведено мовний калейдоскоп «Не цураймось мови, вчімось розмовляти, щоб слова чудові вміли оживати». На захід були запрошені учні 4-А класу Дунаєвецької ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 та вчителька Їжак Валентина Іванівна.

Метою заходу було розширити і поглибити знання дітей про мову, показати її багатство, мелодійність, красу, виховувати любов до рідної мови, рідної землі, художнього слова, пісні, повагу до батьків.

Наша рідна українська мова – одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу. Її порівнюють з калиною, бо вона така ж красива, як народний, улюблений символ українців, її порівнюють зі співом солов’я, бо лине вона, як ніжна пісня співучого соловейка.

Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови.

Присутні на заході учні дізналися про історію виникнення свята, мали змогу почерпнути для себе корисну інформацію про особливості рідної мови,  читали вірші, пригадали прислів’я та приказки про мову та рідне слово, із захопленням відгадували загадки про рідну мову.

Великий успіх серед читачів і їх батьків мали мовна гра «Загубилася буква» та мовні загадки-шаради.

Учні ознайомилися із книжковою виставкою «Дзвенить струмочком рідна мова», яку майстерно підготувала бібліотекар відділу.

Зустріч завершилася, але насолода від почутого ще довго буде зігрівати дитячі серця і додавати всім нам натхнення і віру, бо кожний присутній відчув, який неоціненний скарб є наша рідна українська мова.

Бібліотекар Галина Думанська

автор: admin

Залиште свій коментар:

*