Жов 01

В Маліївцях, які розташовані на Дунаєвеччині, гармонійно поєднуються багатство природних та історико-архітектурних пам’яток.
Особливими цінностями Малієвець є: палацовий комплекс і ландшафтний парк. Палац зведено у стилі Людовіка XVI з місцевого пісковику.

 

 

 

 

 

Про дату побудови нагадують цифри на фронтоні північного фасаду: “1788”. Класицизм, “благородна простота i спокiйна велич” царювали в тодішній архітектурній моді – і це чудово помітно в Маліївцях.

 

 

 

 

Зі східного боку палацу одна з його власниць, Роза з Красінських Орловська, ще в 1826 р. влаштувала великий зимовий сад з оранжереєю, який був безпосередньо пов’язаний з будинком.
Милує око наших сучасників і алея бузку, якій вже понад двісті років.

Своєрідним зеленим обрамленням архітектурних споруд є старовинний парк, який розкинувся над річкою Ушиця і займає площу 17,2 га.
Парк закладався відомим ландшафтним архітекторром кінця XVIII ст. Д. Мак Клєром та ботаніком Клігером.
Цікавим є задум побудови парку – планування доріжок, алей, розташування головних архітектурних форм виражалось у формі кленового листа.

 

 

 

 

 

До сьогодні діє фонтан «Левина паща».
Окрасою парку є два ставочки, на одному з яких до наших днів зберігся острівець із фундаментом колишньої альтанки.

 

 

 

 

В особливому ряду малієвецьких природних шедеврів стоїть скеля-водоспад з таємничими печерами. Орловські називали скелю іменем святого Онуфрія.

<br />Є доведений факт, що в печерах за віки до Кармалюка був ранньо-слов’янський скельний монастир. У 1708 р. тут було засновано Василіанську обитель. Збереглися вівтарні ніші та віконечка, прориті в м’якому пісковику.

 

 

 

 

 

Якщо піднятися до вершини водоспаду, побачимо так званий феномен — пам’ятний знак на честь Воздвиженської церкви (1673 р.), зруйнованої в 1933 р.

 

 

 

 

 

 

Парк є частиною природничого національного заповідника “Подільські Товтри”.
На території парку за палацовим садом видніється прекрасна водонапірна башта, стилізована під вежу середньовічної фортеці. Башта вся всіяна гачками, однак складає враження давнини.

 

 

 

 

 

 

 

автор: admin

Комментарии закрыты.

17.11.2018 року о 08.00 год. у м.Дунаївці по вул.Шевченка відбудеться ярмарок сільськогосподарської продукції присвячений Дню працівника сільського господарства. Споживачі зможуть придбати широкий асортимент сільськогосподарської продукції. Запрошуємо завітати на ярмарок мешканців міста, селищ та сіл району, які бажають придбати продовольчі товари за цінами нижче ринкових.