Жов 01

В Маліївцях, які розташовані на Дунаєвеччині, гармонійно поєднуються багатство природних та історико-архітектурних пам’яток.
Особливими цінностями Малієвець є: палацовий комплекс і ландшафтний парк. Палац зведено у стилі Людовіка XVI з місцевого пісковику.

 

 

 

 

 

Про дату побудови нагадують цифри на фронтоні північного фасаду: “1788”. Класицизм, “благородна простота i спокiйна велич” царювали в тодішній архітектурній моді – і це чудово помітно в Маліївцях.

 

 

 

 

Зі східного боку палацу одна з його власниць, Роза з Красінських Орловська, ще в 1826 р. влаштувала великий зимовий сад з оранжереєю, який був безпосередньо пов’язаний з будинком.
Милує око наших сучасників і алея бузку, якій вже понад двісті років.

Своєрідним зеленим обрамленням архітектурних споруд є старовинний парк, який розкинувся над річкою Ушиця і займає площу 17,2 га.
Парк закладався відомим ландшафтним архітекторром кінця XVIII ст. Д. Мак Клєром та ботаніком Клігером.
Цікавим є задум побудови парку – планування доріжок, алей, розташування головних архітектурних форм виражалось у формі кленового листа.

 

 

 

 

 

До сьогодні діє фонтан «Левина паща».
Окрасою парку є два ставочки, на одному з яких до наших днів зберігся острівець із фундаментом колишньої альтанки.

 

 

 

 

В особливому ряду малієвецьких природних шедеврів стоїть скеля-водоспад з таємничими печерами. Орловські називали скелю іменем святого Онуфрія.

<br />Є доведений факт, що в печерах за віки до Кармалюка був ранньо-слов’янський скельний монастир. У 1708 р. тут було засновано Василіанську обитель. Збереглися вівтарні ніші та віконечка, прориті в м’якому пісковику.

 

 

 

 

 

Якщо піднятися до вершини водоспаду, побачимо так званий феномен — пам’ятний знак на честь Воздвиженської церкви (1673 р.), зруйнованої в 1933 р.

 

 

 

 

 

 

Парк є частиною природничого національного заповідника “Подільські Товтри”.
На території парку за палацовим садом видніється прекрасна водонапірна башта, стилізована під вежу середньовічної фортеці. Башта вся всіяна гачками, однак складає враження давнини.

 

 

 

 

 

 

 

автор: admin

Комментарии закрыты.