Тра 14

nitraty__largeРясні опади упродовж квітня-травня цього року наробили біди не лише тим, що затопили людям городи, підвали і будинки, вони змили увесь непотріб з полів і в такий спосіб підвищили рівень забруднення ґрунтових вод нітратами. Отже якість води у криницях і джерелах, звідки ми її беремо, стала такою, що її не можна пити і готувати на ній їжу.

Така нітратна вода надзвичайно небезпечна для організму, особливо з перших місяців життя, адже може викликати так звану воднонітратну метгемоглобінемію. Це таке отруєння, внаслідок якого розвивається кисневе голодування організму, що призводить до важких наслідків, і навіть смерті. Тому заборонено використовувати воду з криниць і каптажів, у яких вміст нітратів перевищує нормативний показник — це 50 міліграмів на 1 літр води. Особливо це стосується дітей і вагітних жінок.

До слова, забруднена нітратами навіть у смертельних дозах вода — чиста, прозора, без запаху і видимих домішок, звичайна на смак. Але її можна використовувати виключно для прибирання приміщень, прання білизни тощо. До того ж, кип’ятіння забрудненої нітратами води не зменшує, а навпаки, збільшує її токсичність  удвічі.

Отже, будьте уважними до свого здоров’я та здоров’я своїх дітей, не полінуйтеся та зробіть лабораторні дослідження води з колодязів.

Дунаєвецький міжрайонний відділ Державної Установи «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» за адресою: м. Дунаївці, вул. Горького, 7а, телефон 3-12-90. проводить лабораторні дослідження питної води (водопровідної, з колодязів та воду фасовану,) щодо  визначення  наступних показників:

  • епідемічної безпеки – мікробіологічні, паразитологічні дослідження;
  • санітарно-хімічних показників безпечності та якості, органолептичні, фізико-хімічні та санітарно-токсикологічні дослідження, в т.ч. на вміст нітратів.

Наша установа також надає послуги з проведення дезінфекції води з водогонів та  криниць.

 

 

За інформацією Дунаєвецького МРВ

ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України»

автор: admin

Комментарии закрыты.