Сер 05
1Традиційно, в першу неділю серпня відзначається день селища Дунаївці, якому цьогоріч уже виповнюється 105-ть років від дня заснування.

2
Тож, напередодні цієї визначної дати 02 серпня 2019 року на території Дунаєвецької селищної об’єднаної територіальної громади в актовому залі Дунаєвецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбулась Всеукраїнська науково-краєзнавча конференція на тему: «Селище Дунаївці в сузір’ї територіальних громад: минуле і сьогодення» присвячена 105-ій річниці селища.
3 4
В науково-краєзнавчій конференції вз’яли участь перший заступник голови райдержадміністрації Руслан Смолінський, голова районної ради Ольга Михальська, голова Дунаїєвецької міської об’єднаної територіальної громади Веліна Заяць, заступник голови Хмельницької обласної організації Національної спілки краєзнавців України, почесний голова Дунаєвецької районної організації НСКУ, доктор історичних наук, професор, дійсний член Української академії історичних наук, заслужений працівник народної освіти України Віктор Прокопчук, керівники та представники вищих навчальних закладів з Хмельницької, Чернівецької та Вінницької областей, керівники підприємств та організацій, жителі громади, які творили і творять історію «малої батьківщини» селища Дунаївці.
5 6
Перед початком конференції учасники зібрання хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять усіх тих, хто пішов від нас у небуття, хто жертвував собою і віддав життя заради торжества справедливості, заради незалежності та територіальної цілісності України.
7
Розпочав захід голова Дунаєвецької селищної об’єднаної територіальної громади Антон Камінський, який привітав усіх учасників зібрання та коротко розповів про історію розвитку та розбудови населеного пункту, його видатних жителів, розвиток різних галузей господарства та досягнення в умовах децентралізації.
8 9 10
Також, до присутніх на зібранні звернулись зі щирими словами побажань розвитку та процвітання селища перший заступник голови райдержадміністрації Руслан Смолінський, голова районної ради Ольга Михальська, голова Дунаїєвецької міської об’єднаної територіальної громади Веліна Заяць, гості та запрошені.
11 12
Перлиною науково-краєзнавчої конференції стала презентація книги «Селище Дунаївці в сузір’ї громад» авторами якої стали доктор історичних наук, професор, дійсний член Української академії історичних наук, заслужений працівник народної освіти України Віктор Прокопчук та начальник архівного відділу Дунаєвецької райдержадміністрації Аксинія Камінська.
13 14
Далі в ході конференції до уваги її учасників були представлені наукові доповіді на теми: «Формування об’єднаних територіальних громад у Дунаєвецькому районі в контексті реформ децентралізації», «Об’єднані територіальні громади Хмельниччини: проблеми організації краєзнавчого руху та регіональних досліджень», «Залізничне будівництво на Поділлі в другій половині ХІХ – на початку ХХ ст.. (на матеріалах Дунаєвецького району)», «Революційні події 1917-1920 рр. у населених пунктах Дунаєвеччини», «Станція Дунаївці в роки нацистської окупації (1941-1944 рр.)», «Визволення територіїнинішнбої Дунаєвецької селищної ОТГ від нацистських окупантів крізь призму штабних донесень (березень 1944 р.)», «Слово про друга Миколу Андрійовича Ігнатенка», «Вчена і педагог від Бога».
15 16
Після проведення засідання учасники зібрання були розділені на чотири секції, де мали можливість прослухати цікаві доповіді на теми: «Історія селища Дунаївці та об’єднаної територіальної громади дорадянської доби», «1920-2019 рр. в історії селища Дунаївці та об’єднаної територіальної громади», «Освіта. Охорона здоров’я. Культура. Церква. Спорт.», «Персоналії». В ході секційного обговорення даних тем учасники конференції мали можливість поспілкуватись та обговорити близькі їм теми.
17 18
Без перебільшення можна відзначити, що такі події стають особливими датами і для жителів громади, і для гостей – бо вони об’єднують. Як відомо, історію творять люди своїми вчинками і працею, своїм життям. І у цей святковий день особливо приємно було відзначити, що сторінки в славній історії селища писалися і пишуться справжніми патріотами, трудолюбивими, добропорядними і щедрими жителями громади.
19 20 21 22
04 серпня на зеленому газоні селищного стадіону для жителів громади було організовано насичену програму спортивних заходів, де активну участь брали молодь селища Дунаївці та гості, зокрема проведено змагання з футболу, турнір з пляжного волейболу, змагання з перетягування канату, підняття гирі та естафети в яких показати свою силу і спритність мали змогу усі бажаючі. Вражаючими були і показові виступи зі східних єдиноборств. Одразу по завершенню спортивних розваг відбувся продаж безпрограшної лотереї та святковий концерт. Також, протягом усього дня на стадіоні працювали атракціони, виїзна торгівля, а усі бажаючі мали змогу скуштувати різні смаколики.
23 24

автор: admin

Комментарии закрыты.