Лис 02

фото31 жовтня Уряд затвердив нові критерії визначення ступеня ризиків для проведення перевірок державними органами контролю. Цей ризикоорієнтований підхід передбачає здійснення перевірок реальних ризиків діяльності бізнесу, визначених чіткими правилами і критеріями, зі встановленням видів бізнесу, які є більш ризиковими і які є менш ризиковими.

Сьогодні вже функціонує в пілотному режимі Інспекційний портал, де розміщується інформація про проведені перевірки і виявлені під час них порушення, а також заплановані перевірки. Зокрема, інтернет-ресурс містить 100% відомостей про планові контрольно-інспекційні заходи Держархбудінспекції.

Ризикоорієнтований підхід до здійснення перевірок дозволяє:

встановити чіткі вимоги для визначення ступеня ризику від провадження такої діяльності,більш деталізовано та системно підійти до оцінки діяльності суб’єктів господарювання,забезпечити оптимальний перерозподіл уваги органів державного нагляду (контролю) з менш ризикових суб’єктів господарювання на більш ризикові,сприяти удосконаленню та спрощенню системи державного нагляду, підвищенню об’єктивності, прозорості та неупередженості здійснення заходів державного нагляду (контролю).Такий підхід також передбачає розширення переліку або ж навпаки скасування критеріїв визначення ризику для окремих сфер діяльності.

У сфері містобудівної діяльності запроваджується дві методики з критеріями перевірок:

для об’єктів будівництва;

для будівельного бізнесу, який будує об’єкти із значним та середнім класом наслідків (СС2, СС3).

Щодо перевірок об’єктів будівництва, які здійснюються органами держархбудконтролю, то відтепер їхня періодичність визначатиметься за трьома критеріями:

клас наслідків будівель і споруд,

дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності,

структура об’єкта будівництва.

При відсутності порушень за цими новими критеріями, частота перевірок для об’єктів з відповідним класом наслідків зменшиться.Також запроваджено Методику визначення періодичності перевірок контролюючими органами суб’єктів господарської діяльності, які здійснюють будівництво об’єктів СС2, СС3.

Тут періодичність перевірок визначатиметься за такими критеріями:

клас наслідків будівель і споруд,

строк провадження діяльності з будівництва об’єктів,

наявність порушень ліцензійних умов.

За відсутності порушень – частота таких перевірок буде зменшена, що в свою чергу стимулюватиме бізнес дотримуватись законодавства та споруджувати об’єкти належної якості.

Очікуваним результатом впровадження таких змін стане перерозподіл зусиль контролюючих органів і більш ефективне використання ними своїх ресурсів, зниження тиску на бізнес, а також забезпечення належної якості об’єктів будівництва та їх подальшої безпечної експлуатації.

За матеріалами відділу містобудування та архітектури облдержадміністрації

автор: admin

Комментарии закрыты.