Жов 18

1Діти відносяться до числа найменш захищених соціальних груп населення. У зв’язку з цим, запобігання та профілактика правопорушень серед них є одним з пріоритетних напрямків діяльності як держави, так і суспільства у цілому. Одним із видів діяльності служби у справах дітей Дунаєвецької райдержадміністрації є підготовка та проведення заходів, спрямованих на поліпшення становища дітей, їх фізичного, інтелектуального і духовного розвитку, запобігання бездоглядності та безпритульності у середовищі дітей та підлітків.

IMG-0c1f1eb9ff38672c94bce43d48781eb6-V

17 жовтня 2018 року з метою проведення профілактичної роботи з питань попередження негативних явищ, проявів жорстокості і насильства, поширення булінгу та його видів, забезпечення прав неповнолітніх, у навчальних закладах Маківської ОТГ, службою у справах дітей райдержадміністрації, організовано лекційні виступи та бесіди з учнями, які навчаються в Маківському НВК «ЗОШ І – ІІ ступенів, колегіумі», Шатавському НВК «ЗОШ І – ІІІ ступенів, колегіумі» та Чечельницькій ЗОШ І – ІІ ступенів. Лекторською групою у складі начальника служби у справах дітей райдержадміністрації Н.Яворської, старшого інспектора ювенальної превенції О.Смутко, лікаря-фтизіатра Дунаєвецької ЦРЛ В.Огороднік, начальника відділу Дунаєвецького бюро правової допомоги І.Кочмарського.

IMG-1acc1694952691eecc1b460566561dce-V

Метою заходу є, популяризація здорового способу життя, формування засад позитивної поведінки, організація змістовного дозвілля та профілактика негативних явищ в молодіжному середовищі, а також особлива увага була зосереджена на тому, що на сьогоднішній день надзвичайно гостро постає проблема агресивних проявів у міжособистісних стосунках учнівської молоді. Останніми роками визнано поширення в освітній практиці такого явища, як шкільний булінг, який можна вважати першим кроком до справжнього насильства та злочинної поведінки. Діти є найбільш вразливою категорією, вони соціалізуються, навчаються різним моделям поведінки, і, на жаль, боулінг стає однією з таких моделей. Хулігани (булі) надзвичайно винахідливі. Новітній їхній «винахід» — кібер-булінг, тобто знущання з використанням електронних засобів комунікації.

IMG-6a6f4915a7510f9f8303baf154105602-V

Лектори спільними зусиллями намагалися переконати дітей в тому, аби ті у подальшому шкільному житті не були ініціаторами агресивної та неправомірної поведінки по відношенню до інших учнів школи. В ході обговорення булінгу було подані цитати відомих людей, у яких дітям було запропоновано альтернативну до булінгу поведінку у шкільних відносинах: доброзичливу, співчутливу, милосердну. Зокрема, цитата української письменниці Ліни Костенко дуже добре характеризує бажану поведінку дітей у школі: «Віддай людині крихітку себе. За це душа поповнюється світлом». В ході роботи лекційної групи учні із зацікавленням сприймали надану спеціалістами інформацію, приймали активну участь в дискусіях та обговоренні.

За матеріалами служби у справах дітей райдержадміністрації

автор: admin

Комментарии закрыты.