Сер 10

pilgiВ Україні відповідно до чинного законодавства майже третина населення держави має право на пільги – за соціальними, віковими, професійними та іншими ознаками.

Діюча система пільг зазнала значної реформи. Основним принципом змін у пільговому забезпеченні стали адресність пільг та встановлення соціальної справедливості.

Так, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 року № 389 “Про затвердження Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї” (зі змінами) право на отримання пільг переглядається раз в рік і залежить від доходу сім’ї пільговика по відношенню до величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу. У 2018 році величина доходу, що дає право на податкову соціальну пільгу становить 2470,00 грн.

Дія цього Порядку поширюється на: учасників війни, дітей війни, пенсіонерів, які раніше працювали педагогічними, медичними та фармацевтичними працівниками у сільській місцевості і селищах міського типу і проживають у них, а також пенсіонери, які раніше прцювали у бібліотеках, в державних та комунальних закладах культури у сільській місцевості і селищах міського типу і проживають у них, осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, багатодітні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї в яких не менше року проживають троє або більше дітей, сім’ї в яких не менше року проживають троє або більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку та піклування.

В управлінні соціального захисту населення Дунаєвецької РДА ведеться персоніфікований облік осіб, які відповідно до чинного законодавства мають пільги та проживають на території району.

До Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги (далі – ЄДАРП) станом на 01.08.2018 року внесено інформацію про 16703 осіб.

Серед них статус ветеранів війни мають 2358 осіб, дітей війни – 5062 особи, ветеранів праці – 4139 осіб, 438 багатодітних сімей, 6137 осіб з інвалідністю та інші. Крім того на обліку в ЄДАРП перебуває 285 учасників бойових дій, які брали участь в антитерористичній операції.

Зібрана в ЄДАРП інформація використовується для перевірки достовірності поданих відомостей підприємствами – надавачами послуг та проведення з ними розрахунків за надані послуги пільговикам.

Станом на 01.08.2018 року за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг населенню на оплату електроенергії, природного газу, водопостачання, водовідведення, квартирної плати та інших пільг відшкодовано постачальникам послуг 6955,8 тис.грн.

Пільги на тверде паливо та скраплений в готівковій формі виплачено 357 пільговикам на загальну суму 615,6 тис.грн.

 

Для отримання додаткової інформації необхідно звертатись в управління соціального захисту населення Дунаєвецької РДА за адресою: м. Дунаївці, вул. Красінських, 7, каб. № 9, тел. 31-7-94

автор: admin

Комментарии закрыты.