Лип 11

Програма ЄС дистанційного зондування землі «Copernicus» стане важливим чинником забезпечення сталого розвитку у економічній, екологічній, транспортній, енергетичній, науково-дослідницькій, безпековій та інших сферах життєдіяльності України. Про це заявила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час Інформаційного дня програми «Copernicus» у Києві.


У своїй промові Віце-прем’єр-міністр зазначила, що сфера космічної діяльності є одним із розділів Діалогу високого рівня Україна – ЄС щодо горизонтальних питань та окремих секторів промисловості, а також кластера 2 Підкомітету з питань економіки та іншого галузевого співробітництва Комітету асоціації між Україною та ЄС, до компетенції якого відносяться питання космічної галузі. «Кожен елемент виконання нами Угоди про асоціацію повинен мати і має, я сподіваюсь, конкретний вплив на життя кожного нашого громадянина. Я переконана, що для вас сьогодні відкриються нові грані того, як Україна може користуватися тією інформацію, що буде отримана завдяки нашому приєднанню до програми «Copernicus», і в який спосіб інформація з моніторингу та дистанційного зондування Землі може бути використана для нашої економіки, екології та безпеки», – підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

«Copernicus» є революційною програмою Європейського Союзу для спостереження та моніторингу Землі. Завдяки різноманітним технологіям – від космічних супутників до вимірювальних систем на землі, в морі та в повітрі, «Copernicus» відкрито та вільно надає оперативні дані та інформаційні сервіси у широкому спектрі областей застосування. «Я дуже сподіваюся, що участь України у цій програмі дасть поштовх до відкриття нових можливостей задля розвитку та добробуту кожного громадянина», – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

На заході виступили також Голова державного космічного агентства України Павло Дегтяренко та керівник відділу «Економічна співпраця, енергетика, інфраструктура та навколишнє середовище» представництва Європейського Союзу в Україні Йоганнес Баур.

Павло Дегтяренко заявив, що спільний проект з «Copernicus» буде реалізовано Єврокомісією з Україною як з однією з перших країн – не членів Європейського Союзу, що забезпечить широкі можливості для використання космічних здобутків цієї програми в різноманітних сферах життєдіяльності України. «Космічною програмою України, підготовка якої наразі Державним космічним агентством завершується, передбачається, що з 2020 року Україна почне запускати по одному супутнику дистанційного зондування Землі. З таким розрахунком уже через сім, вісім років Україна матиме ефективне та працездатне сузір’я власних супутників, що дасть нам можливість бути повноправними членами міжнародних програм, у тому числі – «Copernicus», – наголосив Павло Дегтяренко.

Своєю чергою Йоганнес Баур заявив, що Україна є важливим партнером для ЄС, адже має значний потенціал для розвитку космічної галузі. Підписання Угоди про співпрацю у рамках програми «Copernicus»  відкриває нові можливості для обох сторін. «Ця програма має надзвичайно широке коло напрямків діяльності і я переконаний, що результати спільної роботи можуть бути корисними, як державному так і приватному сектору в Україні», – підкреслив дипломат.

Довідково

Державне космічне агентство України та Європейська Комісія підписали Угоду про співробітництво в галузі доступу до даних і використання даних супутників «Sentinel» програми «Copernicus». Церемонія підписання Угоди відбулася 25 травня у рамках візиту делегації Державного космічного агентства України на чолі з Головою Павлом Дегтяренком до м. Брюссель (Королівство Бельгія). Укладання Угоди сприятиме налагодженню тісного співробітництва між Україною та ЄС у сфері ДЗЗ та забезпечить реалізацію положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Співробітництво між Україною та ЄС у сфері дистанційного зондування Землі передбачено статтею 371 Глави 8 (Космос) відповідно до якої сторони сприяють розвитку взаємовигідного співробітництва у сфері цивільних космічних досліджень та використання космічного простору, зокрема, у напрямку спостереження Землі та глобального моніторингу. Участь України у програмі «Copernicus» забезпечує виконання Плану заходів до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, в рамках якого передбачено організацію обміну даними дистанційного зондування Землі з європейськими організаціями.

\
\

автор: admin

Комментарии закрыты.

17.11.2018 року о 08.00 год. у м.Дунаївці по вул.Шевченка відбудеться ярмарок сільськогосподарської продукції присвячений Дню працівника сільського господарства. Споживачі зможуть придбати широкий асортимент сільськогосподарської продукції. Запрошуємо завітати на ярмарок мешканців міста, селищ та сіл району, які бажають придбати продовольчі товари за цінами нижче ринкових.