Лип 09

Уряд України та структура Організації Об’єднаних Націй з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок в Україні (ООН Жінки в Україні) 6 липня підписали Угоду, яка створює підстави для підвищення статусу офісу ООН Жінки в Україні до Національного бюро (Country Office). Це дозволить розширити співпрацю в сфері ґендерної рівності в Україні і посилити реалізацію програм, спрямованих на захист інтересів українських жінок.

Угоду підписали Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе та керівниця програм/Голова Офісу ООН Жінки в Україні Анастасія Дівінська.

«Із підписанням цієї Угоди ми очікуємо на ще більш широку підтримку та партнерство ООН Жінки у боротьбі за соціальну справедливість та покращення життя кожної жінки й дівчинки в нашій країні», – зазначила Віце-прем’єр-міністр. Вона додала, що перемовини з Виконавчою директоркою ООН Жінки Фумзіле Мламбо-Нгкукою про підвищення статусу офісу ООН Жінки в Україні були проведені під час останньої зустрічі на 62-й сесії Комісії ООН зі статусу жінок. Іванна Климуш-Цинцадзе підкреслила, що Україна завжди отримує підтримку від структури ООН Жінки на рівні штаб-квартири організації.

За її словами, питання ґендерної рівності протягом останніх 1,5 року проходять наскрізною темою діяльності Уряду, адже ґендерна рівність є цілком конкретним фактором економічного та суспільного розвитку та індикатором зрілості держави. Вперше в Україні у Плані дій Уряду акцентовано увагу на ґендерних пріоритетах. Саме ООН Жінки в Україні є одним з основних фахових помічників та надійних партнерів Уряду на цьому шляху.

«ООН Жінки зробили дуже вагомий внесок у посилення прав жінок та ґендерної рівності в Україні, особливо в контексті триваючої зовнішньої агресії. Наша спільна робота призвела до досягнення відчутних результатів та згенерувала попит на подальшу підтримку Урядом», – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе. Серед прикладів такої співпраці вона навела посилення державного механізму ґендерної рівності, який відповідає міжнародним стандартам. Ґендерний компонент закладено до реформ сектору безпеки і оборони, зокрема до Річної національної програми Україна-НАТО. Питання, пов’язані з порядком денним резолюції Ради безпеки ООН «Жінки, Мир, Безпека» також проходять наскрізною темою виконання реформ сектору. Потреби найбільш вразливих категорій жінок та дівчат знайшли відображення у процесах місцевого розвитку та відновлення в постраждалих від конфлікту регіонах України. Наразі до ухвалення готується ще один важливий національний документ, який ліквідує прогалини у захисті прав жінок та дівчат – План виконання Заключних зауважень Комітету з ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок, наданих Україні.

Віце-прем’єр-міністр зазначила, що підтримка структури ООН Жінки є надважливою для Уряду під час розробки та впровадження політик, здійснення реформ та для законодавчої роботи з метою подолання множинної дискримінації, з якою українські жінки та дівчата з вразливих груп стикаються кожного дня.

«Для ООН Жінки це привілей – бути партнером Уряду України в його зусиллях з розширення прав і можливостей жінок і дівчат в усіх сферах життя. Протягом останніх чотирьох років жінки та дівчата України стикнулися з труднощами безпрецедентного масштабу за часи історії незалежності. Країна також зазнала швидких змін у своєму політичному, соціальному та економічному ландшафті. Тим не менше, Уряд України ніколи не використовував це як привід для того, щоб ігнорувати питання дотримання прав жінок і розширення їх можливостей. Навпаки, Україна постійно вживала заходів задля виконання своїх державних зобов’язань щодо дотримання прав людини та ґендерної рівності. Саме в цей непростий період Уряд України активізував роботу з виконання зобов’язань щодо прав жінок та здійснив цілий комплекс заходів для подолання нерівності та множинної дискримінації через свої реформи і зусилля з відновлення та побудови миру», – заявила Анастасія Дівінська.

Вона підтвердила готовність структури ООН Жінки підтримувати Уряд України у зміцненні національного механізму із забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків та його ролі у впровадженні ґендерної рівності та дотриманні прав жінок і дівчат. «Будьте впевнені, що можете розраховувати на наш досвід та сприяння. ООН Жінки як ніколи серйозно налаштовані та готові до подальшої інтенсивної роботи», – додала Голова Офісу ООН Жінки в Україні.

У заході, присвяченому підписанню Угоди, також взяла участь народний депутат, член МФО «Рівні-можливості» Марія Іонова. «Ми дуже тішимось підписанням Угоди про партнерство між Урядом України та структурою ООН Жінки в Україні. Наразі маємо дуже багато спільних завдань та проектів, і я впевнена, що завдяки злагодженій роботі Офісу Віце-прем’єр-міністра, агенції ООН Жінки та депутатському корпусу у нас будуть хороші результати», – підкреслила Марія Іонова.

У заході також взяли участь заступник Міністра закордонних справ Сергій Кислиця та заступник Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Олександра Чуркіна.

Довідково:

Офіс ООН Жінки в Україні розпочав свою роботу в жовтні 2015 року. Його діяльність здійснюється в рамках Стратегічного плану ООН Жінки, затвердженого Виконавчою Радою ООН Жінки, та спрямовується на підтримку та допомогу Уряду України в реалізації проектів для досягнення ґендерної рівності.

автор: admin

Комментарии закрыты.

17.11.2018 року о 08.00 год. у м.Дунаївці по вул.Шевченка відбудеться ярмарок сільськогосподарської продукції присвячений Дню працівника сільського господарства. Споживачі зможуть придбати широкий асортимент сільськогосподарської продукції. Запрошуємо завітати на ярмарок мешканців міста, селищ та сіл району, які бажають придбати продовольчі товари за цінами нижче ринкових.