Жов 21

16 жовтня 2019 року на базі Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді відбулась щорічна обласна дитяча науково-практична конференція для школярів та юннатів Хмельниччини, котрі виконують дитячі науково-дослідницькі роботи в галузі біології, екології, сільського і лісового господарства під керівництвом учителів, керівників гуртків, науковців та фахівців народного господарства.

Конференція проводилась відповідно до Плану комплексних заходів з екологічної освіти і виховання та формування екологічної культури учнівської молоді навчальних закладів Хмельницької області на 2016-2020 роки і плану роботи Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді на 2019 рік.

Мета заходу – залучення обдарованої учнівської молоді до проведення експериментально-дослідницької роботи з різних напрямків природничих наук, сільського і лісового господарства, підтримки еколого-натуралістичної творчості школярів, підвищення ефективності і якості дитячого дослідництва й підготовки юних природолюбів Хмельниччини до участі в конкурсах-захистах МАН України та вибору майбутньої професійної діяльності, удосконалення творчої співпраці з науковцями педагогів закладів загальної середньої та позашкільної освіти області.

Під час конференції проводились презентації дитячих індивідуальних науково-дослідницьких експериментальних робіт та засідання круглого столу за участю педагогів і науковців – керівників дитячих творчих робіт, провідних науковців та фахівців в галузі екології, біології, сільського і лісового господарства області, обговорення представлених школярами робіт, обмін досвідом їх виконання та надання юним дослідникам природи кваліфікованих порад і консультацій місцевими науковцями, лісівниками, аграріями, педагогами.

У науково-практичній конференції юннатів і школярів Хмельниччини приймали участь, як консультанти, науковці Хмельницького національного університету – Білецька Галина Анатоліївна, професор кафедри екології, доктор педагогічних наук; Ганзюк Алла Ярославівна, кандидат технічних наук, доцент кафедри хімії та хімічної інженерії; Міронова Наталія Геннадіївна, доктор сільськогосподарських наук, завідувач кафедри екології; Єфремова Ольга Олексіївна, кандидат технічних наук, доцент кафедри екології; від Хмельницького ОІППО –  кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії природничо-математичних наук й технологій Скрипник Сергій Васильович і методист біології та екології Мирна Лілія Анатоліївна; від Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства – Клок Євгеній Артурович, головний спеціаліст відділу лісового та мисливського господарства; Красова Людмила Петрівна, головний спеціаліст з персоналу та Самсонов Віктор Володимирович, прес-секретар управління; від Департаменту агропромислового розвитку Хмельницької ОДА – Сердюк Ванда Святославівна, начальник відділу організації виробництва, продукції рослинництва та земельних відносин і Лахмотова Валентина Леонідівна, головний спеціаліст Департаменту.

Загальну середню і позашкільну освіту Хмельниччини представляли ряд керівників кращих учнівських лісництв, трудових аграрних об’єднань та кращі вчителі біології закладів загальної середньої освіти  і педагогічні працівники обласного ЕНЦУМ у якості консультантів.

В ході конференції кожним її юним учасником проводились презентації дитячих індивідуальних науково-дослідницьких експериментальних робіт в галузі екології, біології, біохімії, сільського і лісового господарства та засідання круглого столу з використанням технічних засобів навчання, обговорення представлених школярами і юннатами робіт, обмін досвідом їх виконання та надання місцевими науковцями, лісівниками, аграріями й педагогами кваліфікованих порад і консультацій юним дослідникам природи.

За дорученням Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації директор Хмельницького ОЕНЦУМ Климчук В.В., відкриваючи захід, урочисто вручив Почесні грамоти ентузіастам юннатівської справи – науковцям з Хмельницького національного університету: Ганзюк Аллі Ярославівні, кандидату технічних наук, доценту кафедри хімії та хімічної інженерії, Міроновій Наталії Геннадіївні, доктору сільськогосподарських наук, завідувачу кафедри екології, Білецькій Галині Анатоліївні, доктору педагогічних наук, професору кафедри екології, якими їх нагороджено за багаторічну сумлінну науково-педагогічну працю та вагомий особистий внесок в екологічну освіту і виховання учнівської та студентської молоді.

Відповідно до підсумків проведених презентацій конференції та з метою стимулювання школярів і юннатів – активних учасників заходу до виконання науково-дослідницьких робіт під керівництвом науковців та провідних педагогів і фахівців народного господарства, було відзначено кращих юних знавців і дослідників природи грамотами й цінними подарунками.

Грамотою Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді і цінним подарунком за творчий підхід до виконання завдань дослідницько-натуралістичної роботи та змістовну презентацію її результатів на обласній дитячій науково-практичній конференції юннатів Хмельниччини (секція біології, екології та біохімії) нагороджено:

– Онофрійчук Владиславу Віталіївну, ученицю 10 класу Деражнянського ліцею №2 (тема роботи: «Дослідження впливу пробіотиків на мікробіологічну безпеку хлібних виробів», керівник роботи Свирида Наталія Валеріївна, вчитель біології Деражнянського  ліцею №2);

– Марковську Ольгу Сергіївну, ученицю 8 класу Веселівської ЗОШ І-ІІ ст. Красилівського району (тема роботи: «Дерева-старожили», керівник роботи Заєць Оксана Степанівна, вчитель біології Веселівської ЗОШ І-ІІ ст.);

– Касянчук Мирославу Леонідівну, ученицю 8 класу Полянської гімназії Славутського району (тема роботи: «Гідро-хімічний аналіз Нетішинської водойми», керівник роботи Бондарчук Ірина Михайлівна, вчитель біології Полянської гімназії);

– Чипуркову Аріну Вадимівну, ученицю 8 класу Красноставської гімназії Чемеровецького району (тема роботи: «Збереження орнітофауни та лісосмуг Чемеровеччини», керівник роботи Гнатюк Лариса Петрівна, вчитель біології Красноставської гімназії;

– Столяр Марію Ігорівну, вихованку гуртка «Екологічне краєзнавство», Славутського міського дитячо-юнацького центру туризму та екологічної роботи (тема роботи: «Дослідження акумулювання радіонуклідів їстівними грибами», керівник роботи Захарчук Володимир Віталійович, керівник гуртків Центру);

– Гринь Віталіну Олександрівну, Кузьмук Ангеліну Олегівну, учениць  10 класу Хмельницької СЗОШ І-ІІІ ст. № 1 (тема роботи: «Рослини навколо нас. Насійте собі чорнобривців…», керівник роботи Соловей Галина Василівна, вчитель біології Хмельницької СЗОШ І-ІІІ ст. № 1).

У секції сільського та лісового господарства Грамотою обласного ЕНЦУМ та цінним подарунком нагороджено:

– Бакай Руслану Олексіївну, ученицю 10 класу, члена гуртка «Екологічна варта» Отроківської ЗОШ І-ІІІ ст. Новоушицького району (тема роботи: «Перспектива вирощування нутрій в домашніх умовах без басейну для купання», керівник роботи Грицаюк Валентина Семенівна, вчитель біології та хімії Отроківської ЗОШ І-ІІІ ст.);

– Середюка Максима Васильовича, учня 9 класу Хоровецького НВК Славутського району (тема роботи: «Вивчення можливостей культивування павичів в домашніх умовах у сільській місцевості», керівник роботи Палій Жанна Олександрівна, вчитель біології Хоровецького НВК);

– Костюка Олександра Віталійовича, учня 11 класу Цвітоського НВО Славутського району (тема роботи: «Дослідження впливу харчування кролів на приріст молодняка різних порід», керівник роботи Костюк Тетяна  Борисівна, вчитель біології Цвітоського НВО);

– Трубюка Богдана В’ячеславовича, учня 9-А клас Славутської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 (тема роботи: «Вплив передпосівного прогрівання насіння на врожай огірків», керівник роботи Мартинюк Оксана Іванівна, вчитель біології Славутської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1);

– Музику Світлану Олександрівну, ученицю 11 класу Славутської ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 (тема роботи: «Дослідження динаміки чисельності ентомофауни  Крупецького лісництва», керівник роботи Джур Тетяна Сергіївна, вчитель біології та екології Славутської ЗОШ І-ІІІ ст. № 4);

– Ніколаєнка Ярослава Ігоровича, учня 9 класу Старокостянтинівського ліцею ім. М.С.Рудяка (тема роботи: «Хвороби лісів Старокостянтинівщини та методи боротьби з ними», керівник роботи Прадун Тетяна Петрівна, вчитель біології Старокостянтинівського ліцею ім. М.С.Рудяка).

Грамотою Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді за творчий підхід до виконання завдань дослідницько-натуралістичної роботи, змістовну презентацію її результатів та активну участь в обласній дитячій науково-практичній конференції юннатів Хмельниччини нагороджено учнів та гуртківців у секції біології, екології та біохімії:

– Глушковецьку Поліну Олександрівну, ученицю 9 класу Чаньківської ЗОШ І-ІІІ ст. Дунаєвецького району (тема роботи: «Особливості еколого-географічних процесів безіменних приток річки Тернава», керівник роботи Іванова Неоніла Романівна, вчитель біології Чаньківської ЗОШ І-ІІІ ст.);

– Теницьку Христину Сергіївну, ученицю 8 класу Митинецької ЗОШ І-ІІІ ст. Красилівського району (тема роботи: «Оцінка екологічного стану Митинецького ставка методом біоіндикації», керівник роботи Цицюрська Марина Василівна, вчитель біології Митинецької ЗОШ І-ІІІ ст.);

– Краєвську Марину Сергіївну, ученицю 10 класу Красилівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 (тема роботи: «Вищі водні рослини річки Случ в межах міста Красилів», керівник роботи Шаховал Олександр Володимирович, вчитель біології Красилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3);

– Солодку Анну, ученицю 10 класу Полонської ЗОШ І-ІІІ ст. №3 (тема роботи: «Червона книга України як дієвий механізм збереження біорізноманіття», керівник роботи Врублевська Олена Іванівна, вчитель біології Полонської ЗОШ І-ІІІ ст. №3);

– Шепету Вадима Петровича, учня 11 класу Вільховецької ЗОШ І-ІІІ ст. Чемеровецького району (тема роботи: «Літо, а я захворів на ГРВІ, чому так і що робити», керівник роботи Марагаль Тетяна  Михайлівна, вчитель  біології Вільховецької  ЗОШ І-ІІІ ст.);

– Литвиненко Діану Русланівну, ученицю 8 класу Судилківського ліцею Судилківської сільської ради Шепетівського району (тема роботи: «Харчові добавки та їх вплив на організм людини», керівник роботи Грищук Вікторія Миколаївна, вчитель біології Судилківського ліцею);

– Гоцуляк Ірину Анатоліївну, вихованку гуртка «Лікарські рослини» Кам’янець-Подільського ПНВО (тема роботи: «Де був смітник там став квітник», керівник роботи Гоцуляк Інна Василівна, керівник гуртка «Лікарські рослини» Кам’янець-Подільського ПНВО);

– Кирилюк Ольгу Анатоліївну, учня 10 класу Нетішинської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Нетішинської міської ради (тема роботи: «Мігруючі та зимуючі птахи прибережної смуги ставка-охолоджувача ХАЕС», керівник роботи Котик Лілія Дмитрівна, вчитель біології Нетішинської ЗОШ І-ІІІ ст. №2);

– Піндак Марію-Анастасію Олександрівну, ученицю 10 класу Старокостянтинівського ліцею ім. М.С.Рудяка (тема роботи: «Дослідження екологічного стану води басейну річки Случ у місті Старокостянтинові», керівник роботи Начичко Ольга Василівна, вчитель хімії Старокостянтинівського ліцею ім. М.С.Рудяка);

– Соловей Марію Іванівну, ученицю 10-А класу, Хмельницької гімназії №2 (тема роботи: «Вплив хімічних елементів на ґрунт», керівник роботи  Мисик Таміла Василівна, вчитель хімії Хмельницької гімназії №2);

– Бондар Анну Володимирівну, ученицю 11 класу Хмельницького НВК № 4 (тема роботи: «Використання вейпу підлітками», керівники роботи Щур Оксана Миколаївна та Біла Мар’яна Сергіївна, вчителі хімії Хмельницького НВК № 4);

– Зозулюка Віктора Васильовича, учня 11 класу Хмельницького НВК № 4 (тема роботи: «Утилізація двигунів внутрішнього згорання та електродвигунів», керівники роботи Щур Оксана Миколаївна та Біла Мар’яна Сергіївна, вчителі хімії Хмельницького НВК № 4);

– Філюк Анастасію Вікторівну, вихованку гуртка «Цікавий тераріум» Шепетівського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді (тема роботи: «Особливості утримання ігуани зеленої в умовах тераріуму», керівник роботи Чумак Ірина Миколаївна, керівник гуртків МЦЕНТУМ).

У секції сільського та лісового господарства Грамотою Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді нагороджено:

– Дак Анастасію Юріївну, ученицю 11 класу Рахнівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., ДНЗ» Дунаєвецького району (тема роботи: «Вплив біопрепарату «Байкал ЕМ» на швидкість деструкції опалого листя», керівник роботи Буяр Наталія Іванівна, вчитель біології, керівник гуртка «Основи гідробіології» Рахнівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.,ДНЗ»);

– Кравчук Анжелу Генадіївну, ученицу 10 класу Севрюківської ЗОШ І-ІІІ ст. Красилівського району (тема роботи: «Вирощування горіха Зібольда», керівник роботи Козачук Світлана Іванівна, вчитель біології Севрюківської ЗОШ І-ІІІ ст.);

– Мадей Вікторію Олександрівну, ученицю 8 класу Печеської ЗОШ І-ІІІ ст. Красилівського району (тема роботи: «Молочна імперія», керівник роботи  Данилюк Ольга Юріївна, вчитель біології Печеської ЗОШ І-ІІІ ст.);

– Ярошенко Юрія Григоровича, учня 10 класу Новолабунської ЗОШ І-ІІІ ст. Полонського району (тема роботи: «Особливості розведення кролів у домашніх умовах», керівник роботи Годзула Наталія Вікторівна, вчитель біології Новолабунської ЗОШ І-ІІІ ст.);

– Семик Софію Олександрівну, вихованку гуртка «Юні валеологи» Кам’янець-Подільського ПНВО (тема роботи: «Розведення шиншил в домашніх умовах», керівник роботи Юр’єва Тетяна Миколаївна, керівник гуртка «Юні валеологи» Кам’янець-Подільського ПНВО);

– Митюк Аліну, вихованку гуртка «Юні лісівники» КПНЗ «Центр туризму і краєзнавства учнівської молоді» Нетішинської міської ради (тема роботи: «Вплив рудих лісових мурах на якість лісових насаджень у Нетішинському лісництві», керівник роботи Біла Аліна Михайлівна, керівник гуртків КПНЗ).

Ряд педагогів – наукових керівників кращих дитячих дослідницько-експериментальних робіт нагороджено Грамотою Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді:

– Свириду Наталію Валеріївну, вчителя біології  Деражнянського ліцею №2;

– Заєць Оксану Степанівну, вчителя біології Веселівської ЗОШ І-ІІ ст. Красилівського району;

– Бондарчук Ірину Михайлівну, вчителя біології Полянської гімназії Славутського району;

– Гнатюк Ларису Петрівну, вчителя біології Красноставської гімназії Чемеровецького району;

– Захарчука Володимира Віталійовича, керівника гуртків Славутського міського дитячо-юнацького центру туризму та екологічної роботи;

– Соловей Галину Василівну, вчителя біології Хмельницької СЗОШ І-ІІІ ст. № 1;

– Грицаюк Валентину Семенівну, вчителя біології та хімії Отроківської ЗОШ І – ІІІ ст., Новоушицького району;

– Палій Жанну Олександрівну, вчителя біології Хоровецького НВК Славутського району;

– Костюк Тетяну Борисівну, вчителя біології Цвітоського НВО Славутського району;

– Мартинюк Оксану Іванівну, вчителя біології Славутської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1;

– Джур Тетяну Сергіївну, вчителя біології та екології Славутської ЗОШ І-ІІІ ст. № 4;

– Прадун Тетяну Петрівну, вчителя біології Старокостянтинівського ліцею ім. М.С.Рудяка;

– Іванову Неонілу Романівну, вчителя біології Чаньківської ЗОШ І-ІІІ ст. Дунаєвецького району;

– Цицюрську Марину Василівну, вчителя біології Митинецької ЗОШ І-ІІІ ст. Красилівського району;

– Шаховала Олександра Володимировича, вчителя біології Красилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3;

– Врублевську Олену Іванівну, вчителя біології Полонської ЗОШ І-ІІІ ст. №3;

– Марагаль Тетяну Михайлівну, вчителя біології Вільховецької  ЗОШ І-ІІІ  ст. Чемеровецького району;

– Грищук Вікторію Миколаївну, вчителя біології Судилківського ліцею Судилківської сільської ради Шепетівського району;

– Гоцуляк Інну Василівну, керівника гуртка «Лікарські рослини» Кам’янець-Подільського ПНВО;

– Котик Лілію Дмитрівну, вчителя біології Нетішинської ЗОШ І-ІІІ ст. №2;

– Начичко Ольгу Василівну, вчителя хімії Старокостянтинівського ліцею ім. М.С.Рудяка;

– Мисик Тамілу Василівну, вчителя хімії Хмельницької гімназії №2;

– Чумак Ірину Миколаївну, керівника гуртка Шепетівського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді;

– Буяр Наталію Іванівну, вчителя біології, керівника гуртка «Основи гідробіології» Рахнівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.,ДНЗ» Дунаєвецького району;

– Козачук Світлану Іванівну, вчителя біології Севрюківської ЗОШ І-ІІІ ст. Красилівського району;

– Данилюк Ольгу Юріївну, вчителя біології Печеської ЗОШ І-ІІІ ст. Красилівського району;

– Годзулу Наталію Вікторівну, вчителя біології Новолабунської ЗОШ І-ІІІ ст. Полонського району;

– Марагаль Тетяну Михайлівну, вчителя біології Вільховецької  ЗОШ І-ІІІ  ст. Чемеровецького району;

– Юр’єву Тетяну Миколаївну, керівника гуртка «Юні валеологи» Кам’янець-Подільського ПНВО;

– Білу Аліну Михайлівну, керівника гуртків КПНЗ «Центр туризму і краєзнавства учнівської молоді» Нетішинської міської ради;

– Білу Маріанну Сергіївну та Щур Оксану Миколаївну, вчителів хімії Хмельницького НВК № 4.

Проведення натуралістами Хмельницького ОЕНЦУМ обласної дитячої науково-практичної конференції, у черговий раз засвідчило важливість і потребу кваліфікованої підтримки обдарованих учнів – юних природолюбів нашого краю, задоволення їх прагнення виконувати творчі експериментально-дослідницькі роботи під керівництвом науковців та досвідчених фахівців народного господарства, здобувати нові якісні знання, навички і уміння та отримувати високі оцінки й визнання результатів своєї індивідуальної творчої дослідницько-експериментальної діяльності на конкурсах-захистах МАН України, що у майбутньому зможе зіграти для них вирішальну роль у правильному виборі і здобуванні професії.

Катерина Важельська, завідувач відділу ХОЕНЦУМ.

автор: admin

Комментарии закрыты.