Вер 12

1-111 вересня 2018 року під головуванням першого заступника голови Дунаєвецької райдержадміністрації Руслана Смолінського відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Дунаєвецькій райдержадміністрації. На засіданні розглянуто питання про вжиття невідкладних заходів з недопущення занесення збудника африканської чуми свиней на територію Дунаєвецького району. На засідання були запрошені представники господарств, які займаються розведенням свиней на території Дунаєвецького району.

Начальник Дунаєвецького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Віталій Лисак звернув увагу присутніх на погіршення епізоотичної ситуації щодо африканської чуми свиней в Україні. Віталій Євгенович зауважив на тому, що африканська чума свиней набула великих масштабів, з 2012 по 2018 роки було зареєстровано 424 випадки захворювання на території України, з них 7 випадків захворювання в Хмельницькій області. Основною причиною такого стану є ігнорування суб’єктами господарювання заходів біобезпеки (санпропускники, дезбар’єри, дезкилимки, спецодяг, спецвзуття).2-1

Африканська чума свиней не несе загрозу життя та здоров’ю людини, але завдає значних економічних збитків, тому що зупинити розповсюдження даного захворювання можна лише з дотриманням жорстких мір карантину.

Станом на 11 вересня 2018 року в районі нараховується 12 свиногосподарств, з яких свині утримуються в 10 свиногосподарствах. Також, проводяться перевірки суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана із забоєм свиней, переробкою та зберіганням продукції із них.3-1

Спеціалістами ветеринарної медицини району постійно проводиться роз’яснювальна робота серед населення, щодо недопущення занесення збудника африканської чуми свиней та послідовності дій власників тварин при захворюванні свиней.

Також, Віталій Лисак ознайомив присутніх на засіданні представників господарств, які займаються розведенням свиней із ветеринарно-санітарними вимогами та заходами, які спрямовуються на підвищення рівня біобезпеки господарств.

4-1

За підсумками засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Дунаєвецькій райдержадміністрації були прийняті відповідні рішення спрямовані на недопущення занесення збудника африканської чуми на територію району.

автор: admin

Комментарии закрыты.