Чер 26

Упр.соц.населенПитання забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення технічними та іншими засобами перебуває на особливому контролі.

Cоціальні гарантії щодо забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю в Україні визначено Законом України “Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні”. Статтею 7 цього Закону передбачено, що медико-соціальна експертна комісія та лікарсько-консультативна комісія лікувально-профілактичного закладу складає (коригує) індивідуальну програму реабілітації особи з інвалідністю, в якій визначаються реабілітаційні заходи і строки їх виконання.

Механізм забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення регламентується відповідним Порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 р. № 321 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 14.08.2019 р. № 806) (далі – Порядок).
Цим Порядком, зокрема, передбачено адресний підхід до забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб зазначених категорій; новий механізм фінансування такого забезпечення за принципом ,,гроші ходять за людиною”; виплату компенсації вартості за самостійно придбані засоби реабілітації.
У 2020 році забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації потребують 319 осіб з інвалідністю (1167 одиниць виробів).

Станом на 26.06.2020 р. за вказаним напрямом з державного бюджету для Дунаєвецького району профінансовано 1780,8 тис.гривень.

Управлінням соціального захисту населення районної державної адміністрації в поточному році укладено 60 договорів із 29 підприємствами-виробниками технічних та інших засобів реабілітації на виготовлення 965 одиниць виробів.

У разі встановлення групи інвалідності, фахівцями медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії обов’язково розробляється індивідуальна програма реабілітації особи з інвалідністю.
З метою оформлення направлення на виготовлення підприємством-виробником технічного засобу реабілітації, необхідно звернутися до управління соціального захисту населення районної державної адміністрації.
Контактний номер телефону відділу соціального обслуговування населення та професійної адаптації пільгових категорій громадян при управлінні соціального захисту населення районної державної адміністрації:  (03858) 33-2-78

 

За інформацією управління соціального

захисту населення

 

автор: admin

Комментарии закрыты.