Січ 12

Програма 1. Диверсифікація структури економіки області та покращення діяльності економічних суб’єктів.

Дунаєвеччина має розвинутий промисловий комплекс, який забезпечує суттєві надходження до бюджету, є значним виробником продуктів харчування, товарів легкої галузі промисловості та машинобудування. Промисловість району представлена 20 підприємствами, віднесених до кола звітуючих, основні з яких ТДВ “Дунаєвецький маслозавод”, ТОВ “Подільський бройлер”, ТОВ “Верест”, ТОВ “Екоагропостач”, ФГ “Подільська марка”, ТОВ “Тканини Поділля”.

Харчова промисловість представлена більшістю підприємств району, які виробляють молочну та м’ясну продукцію, ковбасні вироби, соняшникову олію тощо. Легка промисловість представлена виробництвом ковдр, пледів, подушок, матраців. Машинобудівна, меблева та інші галузі – обладнанням для ковбасних цехів та цехів по забою ВРХ і свиней, меблів, сипучих будівельних матеріалів тощо.

Всього по промисловості за січень-листопад 2015 року вироблено продукції на суму 166,213 млн. грн., що в порівняних цінах 2015 року на 69,291 млн.грн. або на 29,4 % менше відповідного періоду попереднього року.

За підсумками роботи промислових підприємств району за січень – листопад 2015 року збільшення виробництва продукції у натуральному виразі досягнуто на 5 підприємствах району.

Загальний обсяг реалізованої промислової продукції по Дунаєвецькому району за січень – жовтень 2015 року становив 189,825 млн.грн., що у розрахунку на одиницю населення становить 3003,6 грн. або на 16,7% менше відповідного періоду попереднього року. У структурі реалізації 94,5% загальних обсягів припадає на харчову та переробну промисловість, 2,9% – на виробництво та розподілення газу, води і теплової енергії, 2,6% – на легку та іншу промисловість.

Для розширення ринків реалізації виробленої продукції промислові підприємства району приймають участь у виставкових заходах, ярмарках, продовжують працювати на утримання та розширення ринків збуту продукції, в тому числі до інших країн світу, що є запорукою подальшого розвитку промислового комплексу району.

Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника на підприємствах, які виготовляють промислову продукцію за листопад місяць 2015 року становила 3109,5 грн, що на 685 гривень більше аналогічного періоду 2014 року.

Вплив інноваційного чинника на промислове виробництво сьогодні є радикальним і комплексним. Підвищення ефективності інноваційної діяльності підприємств дасть змогу перейти до створення і використання технологій, продукції більш високого рівня, можливість виходу на європейські ринки збуту.

Рішенням шістнадцятої сесії районної ради IV скликання від 17 грудня 2013 року було надано згоду ТОВ «Екотехнік – Дунаївці» на розробку детального плану території для розміщення сонячної електростанції на території Дем’янковецької сільської ради.

По ТОВ «Екотехнік – Миньківці» завершено усі підготовчі роботи та закуплено відповідне обладнання, встановлення якого планується розпочати на території Миньковецької сільської ради при настанні сприятливих умов для розвитку іноземного бізнесу.

 

Програма 2. Забезпечення росту регіонального потенціалу

У відповідності до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад»  проведенні сесії сільських, селищної, міської рад, де прийнято рішення «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Відповідний пакет документів (Дунаєвецької міської, Дунаєвецької селищної, Маківської сільської ОТГ) подано до Хмельницької обласної ради.

Сесією Хмельницької обласної ради шостого скликання від 13 серпня 2015 року прийнято рішення щодо утворення:

Дунаєвецької селищної об’єднаної територіальної громади (№6-33/2015);

Маківської сільської об’єднаної територіальної громади (№8-33/2015);

Дунаєвецької міської об’єднаної територіальної громади (№9-33/2015).

Це дозволило на виборах вперше обрати органи влади в 3-х об’єднаних територіальних громад, що становить 75 відсотків від загальної кількості громад району згідно перспективного плану та 13,6 відсотків від загальної кількості громад створених в області.

Вивчається питання реорганізації Ставищанської та  Чечельницької ЗОШ І-ІІ ст. в НВК «ЗОШ І-ІІ ст., дошкільний навчальний заклад», Старогутянської, Морозівської та П.Мукарівської  ЗОШ І-ІІІ ст. в НВК «ЗОШ І-ІІІ  ст., дошкільний навчальний заклад» в НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., дошкільний навчальний заклад».

З метою енергозбереження та зменшення споживання енергоносіїв, в навчальних закладах проведено капітальний ремонт по заміні віконних та дверних блоків  в кількості 135 шт. на суму 579 тис. грн. за бюджетні кошти та  203 шт. за спонсорські кошти. Проведена повірка 29 газосигналізаторів, 13 газових лічильників, 29 газових котелень та 9 котелень на твердому паливі. У Чечельницькій ЗОШ І-ІІ ст. встановлено новий твердопаливний котел НІІСТУ-5, а в Дунаєвецькій ЗОШ І-ІІІ ст. замінено 2 старих газових котли КС-50 на газовий котел КТН-100 СР. Окрім цього здійснено частковий ремонт системи опалення у Дунаєвецькій ЗОШ І-ІІІ ст. №2, Дунаєвецькому НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія», Нестеровецькій та Голозубинецькій ЗОШ І-ІІІ ст.

У 2015 році придбано автобус БАЗ А 079 на суму 999 тис. грн. На ремонт шкільних автобусів та придбання автозапчастин використано 147 тис. гривень.

 

Подано пропозиції щодо реалізації проектів цільових екологічних (зелених) інвестицій, які б відповідали критеріям, прийнятним для японських контрагентів, у тому числі проектів із заміни існуючих світильників на світильники на основі LED-технологій. Зокрема проект «Капітальний ремонт вуличного освітлення по вулицях Яблунева, Чайковського, Сагайдачного, Прорізній, Гайдамацький, Ярослава Мудрого, Гонти, Богуна і пров. Чайковського» в м. Дунаївці.

 

Протяжність доріг комунальної власності сільських, селищних, міської рад Дунаєвецького району становить 1005,4 км. На капітальний та поточний ремонт таких доріг на 2015 рік було передбачено 6048,265 тис. грн., з них на капітальний ремонт – 982,664 тис. грн., на поточний ремонт – 5065,601 тис. грн. Станом на кінець 2015 року на капітальний та поточний ремонт доріг комунальної власності використано 5513,54 тис. грн. (91,2%). З них проведено капітальний ремонт доріг комунальної власності на суму 759,198 тис. грн. На поточний ремонт доріг комунальної власності освоєно 4754,342 тис. гривень.

 

На капітальний ремонт по ліквідації підтоплення грунтовими водами житлового масиву у смт. Дунаївці селищною радою освоєно 2859,6 тис.грн. обласної субвенції, зокрема:

1) 2823,24 тис.грн. – розробка грунту в траншеях та котлованах, улаштування піщаної підготовки під колектори, улаштування щебеневої основи під блоки, зворотнє переміщення грунту,  укладання трубопроводів, улаштування каналів, улаштування колодязів, розрівнювання відвалів (кавальєрів), придбання труб та необхідних матеріалів;

2) 4,04 тис.грн. – авторський нагляд;

3) 25,81 тис.грн. – технагляд;

4) 6,565 тис.грн. – погашення кредиторської заборгованості, що виникла у попередні роки за технагляд.

Протягом 2015 року проводився капітальний ремонт розчистки русла р. Студениця для захисту від підтоплення повеневими водами с. Лошківці Дунаєвецького району. Лошковецькою сільською радою освоєно 999,526 тис.грн., а саме:

1) 997,751 тис.грн. за виконані роботи;

2) 1,775 тис.грн. – за авторський нагляд.

 

Проводились будівельно-монтажні роботи з будівництва палатного корпусу з дитячим відділенням та дитячою консультацією.

В листопаді 2015 року зкореговано проект на даний об’єкт, при цьому кошторисна вартість збільшена з 18253,962 тис.грн. до 21617,440 тис. грн., або збільшено на 3363,478 тис.грн. З державного фонду  регіонального розвитку в 2015 році виділено 6761, 5 тис. грн., крім того з районного бюджету як спів- фінансування  виділено 752 тис. грн. В грудні 2015 року виділено додатково з державного фонду  регіонального розвитку 1 млн. грн., відповідно з районного бюджету дофінансовано 287,7 тис.грн. Всього на добудову даного об’єкту в 2015 році виділено 8801,2 тис. грн. За кошти районного бюджету, які виділені першим траншем проведено облаштування зовнішніх систем опалення, водопровідних та каналізаційних мереж, дренажу та прокладання силових кабелів.

За вищезазначені кошти завершено будівельні роботи та облаштування території біля палатного корпусу, а також проводиться придбання меблів та обладнання, в тому числі медичного.

Залишок коштів для завершення зазначеного об’єкту становить 1595, 523 тис. грн. Це кошти для придбання дороговартісного обладнання, яке потребує проведення тендерів. Зокрема, це апарат УЗД, пересувний рентгенапарат.  Проте палатний корпус з дитячим відділенням та дитячою консультацією може бути введений в дію та розпочати роботу без придбання зазначеного обладнання.

 

Програма 3. Розвиток сільських територій та територій навколо міст регіону

У поточному році у господарств всіх форм власності району знаходиться у користуванні 70 тис. га ріллі (що становить 90 % використання), з них засіяно 66,5 тис. га, що на 0,5 тис. га менше ніж в попередньому році. Зернові культури займали площу 30,9 тис. га, що на 4,3 тис. га більше ніж в попередньому році, з них найбільші площі займали такі с/г культури: озима пшениця – 14,9 тис. га (на 4,2 тис. га більше ніж у 2014 р.) та кукурудза на зерно – 12,0 тис. га (на 2,0 тис. га більше ніж у 2014 р.). Технічних культур посіяно на площі 23,3 тис. га (на 4,5 тис. га менше ніж в попередньому році).

Валовий збір зернових по всіх категоріях господарств у 2015 році за попередніми розрахунками становить 172,3 тис. тонн  зерна з усіх зернових та зернобобових культур при урожайності 61 ц/га, що є одним з кращих показників серед районів області.

Ранніх зернових культур зібрано 102 тис. тонн  зерна, при урожайності 62 ц/га,  що більше на 9 ц/га  ніж у попередньому році.

Закінчено обмолочування пізніх сільськогосподарських культур, кукурудзи на зерно зібрано на площі  11,2 тис. га при урожайності 70 ц/га, сої –  14,5 тис. га (або 100 % до плану) при урожайності 18 ц/га.

За 11 місяців 2015 року в районі вироблено 5,4 тис. тонн м’яса, що на 10% менше аналогічного періоду попередньому року. Виробництво молока за цей період становить 4,0 тис. тонн, що на 4,2 % менше  2014 року. Надій молока на корову за 11 місяців поточного року становить 4770 кг,  що на 553 кг більше ніж за звітний період 2014 року.

В районі залишається пріоритетною галузь птахівництва. Поголів’я птиці на 01.12.2015 року нараховує 404,6 тис. голів, що на 3,1 % більше ніж 2014 році та дає можливість виконати прогнозовані завдання по виробництву м’яса в майбутньому періоді.

 На сьогодні агропромисловий комплекс району забезпечує потреби регіонального ринку в більшості видів продовольчої продукції та займає провідні позиції серед інших регіонів  області.

 

Програма 4. Реалізація туристичного потенціалу регіону

 

В рамках відкриття обласного туристичного сезону в приміщенні райдержадміністрації 15 травня 2015 року проведено засідання круглого столу на тему: «Пам’ятки садово-паркового мистецтва – гордість Дунаєвеччини» за участю начальника та спеціалістів управління економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури райдержадміністрації, спеціалістів районної бібліотеки та відділу культури, інших.

Учасники круглого столу мали змогу ознайомитися з тематичною виставкою та здійснити заочну подорож старовинними парками.

28 вересня 2015 року в малому залі Дунаєвецької районної ради відбулось засідання круглого столу на тему: «Водні ресурси-окраса рідного краю», присвячене Всесвітньому дню туризму, за участю заступника голови райдержадміністрації Рудика А.В., начальника та спеціалістів управління економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури райдержадміністрації, спеціалістів районної бібліотеки, представників відділу культури, Дунаєвецької районної станції юних туристів та районної газети «Дунаєвецький вісник».

 

Начальник управління економічного розвитку,

торгівлі та інфраструктури райдержадміністрації                                                              Т. Тиран

автор: admin

Залиште свій коментар:

*